Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli zajęcia w ramach projektu "Kultura tego miasta to LUDZIE"
W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w pierwszych zajęciach warsztatowych w ramach projektu "Kultura tego miasta to LUDZIE".
W/w projekt będzie realizowany przez naszą szkołę w ramach nawiązanej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. Koordynatorem i zarazem prowadzącym warsztaty jest p. Dominika Sochacka-Drzewiecka.
Do projektu przystąpiły następujące klasy:
2A, 3B, 4A, 5B, 6A, 8A i 8B.
Uczniowie w/w klas pod kierunkiem p. Dominiki Sochackiej-Drzewieckiej oraz nauczycieli (p. Grażyna Kędzierska, p. Edyta Zykowska, p. Renata Ofertowicz, p. Wioletta Smaglewska) poszerzą swoje wiadomości na temat kultury oraz ludzi tworzących ją, szczególnie w naszym mieście Gnieźnie.
Na pierwszych zajęciach, dzięki zastosowanym aktywizującym metodom, uczniowie wypowiadali się na takie tematy, jak:
Czym jest kultura?
Jakie są jej rodzaje?
Jakie instytucje kulturalne funkcjonują w Gnieźnie?
Zajęcia bardzo podobały się uczniom i już czekają na kolejne spotkania warsztatowe.