Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

KLASY 1A I 2B Z WIZYTĄ W ZAKŁADZIE PRODUKCJI BOMBEK.

W dniu 12 grudnia 2022 r. klasy 1a i 2b pod opieką swoich wychowawczyń odwiedziły Zakład Produkcji Ozdób Choinkowych „Gabi Glass” w Gnieźnie.

Celem wycieczki było poznanie procesu wytwórczego bombki, począwszy od szklanej rurki do kolorowego, mieniącego się brokatem produktu, czyli pięknej ozdoby choinkowej. Gromadce zaciekawionych dzieci towarzyszyła przewodniczka, która objaśniła, jak powstają bombki.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali powstawanie ozdób o różnych kształtach i wzorach. Poznali tajniki srebrzenia, matowienia i malowania. Wszyscy uczestnicy wycieczki uznali, że produkcja i ozdabianie bombek to trudna praca, która daje jednak wiele zadowolenia. Dzięki staraniom wielu osób i mnogości wzorów polskie ozdoby choinkowe wykonane w zakładzie będą dekorowały choinki i wnętrza domów w Polsce i na świecie.
Na pamiątkę wizyty dzieci zakupiły bombki z własnym lub imieniem osoby, którą chcą obdarować, bowiem ręcznie malowana bombka jest miłym upominkiem z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE