akt0061

Pani Małgorzata Tomczak, emerytowana nauczycielka matematyki i nauczania zintegrowanego, odwiedziła naszą szkołę w czwartek 5 stycznia 2017 r.

Pani Małgorzata, korzystając z zaproszenia od Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce, odbyła niedawno niezapomnianą podróż do Stanów Zjednoczonych. Podczas dwóch tygodni pobytu, pani Małgosia poznała zasady funkcjonowania polskiej szkoły w Chicago, specyfikę pracy nauczycieli, poprowadziła też lekcje o Polsce dla uczniów oraz warsztaty dla nauczycieli. Była też członkiem jury w konkursie „Chrzest Polski”. Miała też okazję poznać amerykańskie zwyczaje i tradycje (Święto Dziękczynienia) oraz życie codzienne Amerykanów i Polaków. W wolnych chwilach zwiedzała miasto i podziwiała spektakularne widoki  Chicago.

Pani Małgorzata Tomczak wróciła z Ameryki pełna wrażeń i niezapomnianych wspomnień, o których chętnie opowiedziała podczas lekcji z uczniami z klas 6 B i 6 C.

Nauczyciele języka angielskiego: Monika Majchrzak, Karolina Starczewska.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...