Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

W piątek, 15 lutego br. nasza biblioteka, we współpracy z SU, zorganizowała obchody Dnia Kota pod hasłem „Nasze kociaki i inne zwierzaki”. Celem wydarzenia było uwrażliwienie uczniów na potrzeby kotów, szczególnie wolno żyjących, a także innych zwierzaków z otoczenia dzieci.

Chętne osoby mogły zajrzeć na dużych przerwach do biblioteki, by wziąć udział w rozwiązywaniu quizów, zagadek, krzyżówek. Uczniowie w świetlicy z pomocą wychowawców przygotowali ciasteczka w kształcie głowy kota. Panie bibliotekarki przygotowały na ten dzień specjalną gazetkę informacyjną oraz wystawkę książek o kotach, by zachęcać do poszerzania wiedzy przez czytanie.

Dwa tygodnie przed obchodami ogłoszone zostały konkursy: dla klas młodszych plastyczny „Ja i mój wymarzony kot”, a dla klas starszych literacki, na napisanie wiersza o kotach.

Poza tym cała społeczność uczniowska została zachęcona do wzięcia udziału w konkursie na najliczniej przebraną „kocią” klasę. Ilość kocich przebrań czy rekwizytów była sprawdzana (liczona) przez przedstawicieli SU, którym towarzyszyła kotka Tosia, pod opieką pani bibliotekarki. Odwiedziny kotki Tosi w klasach były też dobrą okazją by przypomnieć o trwającej zbiórce karmy, koców i podkładów higienicznych dla potrzebujących pomocy zwierzaków. Jak się okazało, akcja przyniosła całkiem spory efekt.

Uczniowie, którzy wzięli czynny udział w obchodach Dnia Kota, zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, przygotowanymi przez panie z biblioteki.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...