Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

W czwartek 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole - Szkole Podstawowej nr 5 w Gnieźnie DZIEŃ LICZBY PI.Celem wydarzenia było między innymi popularyzowanie matematyki, kształtowanie umiejętności praktycznego jej wykorzystania oraz rozwiązywanie w sposób twórczy problemów i zadań.

Był to wyjątkowy dzień. Uczniowie w tym dniu rozmawiali na temat liczby PI. Liczby wyjątkowej na tyle, że ma ona nawet swoje święto. Święto to przypada na 14 marca, ata jest nieprzypadkowa, ponieważ według amerykańskiego zapisu daty 14 marca to 3,14, czyli zaokrąglenie liczby Pi do dwóch miejsc po przecinku. Uczniowie w tym dniu brali udział w warsztatach pod okiem nauczycieli matematyki: pani Hanny Kowalskiej, pani Józefiny Sławińskiej oraz pani Agnieszki Foerster.

Na wstępie został odczytany wierszpt: „Liczba Pi” Wiesławy Szymborskiej po czym nastąpiła dyskusja.

W dalszej części warsztatowej powstały: plakaty oraz liczby PI. Plakaty przedstawiały liczne wyrazy zawierające cząsteczkę pi.

Uczniowie wykazali się również skojarzeniami matematycznymi w grze „Matematyczne skojarzenia”.Efekty pracy uczniów umieszczone zostały na szkolnych korytarzach.

Uczniowie świetnie się bawili, dziękujemy za pełne zaangażowaniei super zabawę.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...