Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Dnia 22 października br. uczniowie klasy 1a pod opieką pań: Renaty Nawrockiej i Ewy Bielanowskiej udali się Biblioteki Publicznej dla Dzieci na niezwykłą lekcję.

Bohaterem spotkania był ulubieniec dzieci - Kubuś Puchatek. Kto by pomyślał, że ten poczciwy niedźwiadek o bardzo małym rozumku kończy w tym roku 93 lata. Uczniowie dowiedzieli się wiele o historii powstania książki "Kubuś Puchatek" A. A. Milne'a oraz o jej bohaterach. W trakcie zajęć dzieci słuchały fragmentów książki, uczestniczyły w zabawach ruchowych i rozwiązywały zagadki sprawdzające wiedzę na temat lektury.

Przygody Kubusia Puchatka to mnóstwo ciekawych przygód i wielka przyjaźń między bohaterami. Dzieci wspólnie odkryły jakimi cechami powinien odznaczać się oddany i prawdziwy przyjaciel.. Powinien być: dobry, grzeczny, mądry, szczery i pomocny.
Spotkanie było bardzo radosne i również wiele nauczyło dzieci.

Korzystając z okazji pani prowadząca zajęcia gorąco zachęcała dzieci do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zasobów.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...