Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Klasa 5a na przedstawieniu “Opowieść wigilijna”

W dniu 20.12.2019r. po zakończeniu klasowej wigilii 5a wspólnie z wychowawcą, p. Wiolettą Smaglewską, wybrała się do teatru na przedstawienie “Opowieść wigilijna”. Na przedstawieniu były także p. Beata Sadowska oraz p. Justyna Wardęcka z klasowej Rady Rodziców, które wspomogły wychowawcę w organizacji w/w wyjścia do teatru.

"Opowieść wigilijna" to bardzo popularna i czytana na całym świecie powieść, na podstawie której w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie można zobaczyć w gnieźnieńskim teatrze przedstawienie o tym samym tytule. Podczas spektaklu uczniowie poznali historię starego egoisty Scrooge'a, któremu w noc wigilijną ukazały się duchy i doprowadziły do jego przemiany moralnej. Przedstawienie było piękne i zarazem dawało przekaz, jak należy postępować w stosunku do drugiej osoby.

Uczniowie byli zadowoleni. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje. Największe jednak emocje wywołały pojawiające się na scenie postacie duchów. To przedświąteczne wyjście do teatru wzbudziło wśród uczniów wiele emocji, o czym świadczyły komentarze w czasie przerwy oraz po zakończonym przedstawieniu.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...