Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Przy naszej szkole pojawił się pojemnik na plastikowe nakrętki - metalowe serce.

Z inicjatywą ich zamontowania wyszły miejskie radne, akcję wsparło stowarzyszenie Królewskie Serce, a Miasto Gniezno sfinansowało zakup. Taki pojemnik pomaga dbać o segregację odpadów, ale przede wszystkim niesie pomoc, zebrane nakrętki trafią do osób potrzebujących.

Nasza szkoła będzie koordynować zbiórkę i przy wsparciu stowarzyszenia przekazywać nakrętki potrzebującym. Do kosza w kształcie serca można wrzucać wszystkie plastikowe nakrętki: od butelek, mleka, chemii gospodarczej itp. Ważne by nie było w nich elementów papierowych. Jedno metalowe serce pomieści około 150 kilogramów plastikowych nakrętek. Kilogram tego surowca kosztuje w skupie w Gnieźnie 0,70 gr.

Nasze serce już się napełniło i nakrętki przekazane są do potrzebującego dziecka.

serce2021