Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Uczniowie klasy 3A, 9 lutego wraz z wychowawczynią p. W. Januchowską wzięli udział w przedsięwzięciu edukacyjnym „Podkoziołek 2021”.

Dzieci poznały wielkopolskie ludowe obrzędy i tradycje związane z podkoziołkiem. Uczestniczyły w warsztatach tanecznych oraz plastycznych. Z przygotowanych materiałów wykonały w grupach kolorowe gwiazdy, które pięknie prezentowały się w orszaku przebierańców. Organizatorzy przygotowali wiele konkursów tematycznie związanych z podkoziołkiem, nauczyli również dzieci tańca ludowego. W zabawach wykorzystano też głowy koziołków, które na tę okoliczność przygotowane zostały przez uczniów w domu.

Trzecioklasiści zademonstrowali swoje umiejętności- samodzielnie wykonane plakaty, wiersz o ostatkach oraz animację ruchową do piosenki.

Zabawa w sali widowiskowej MOK miała niecodzienny charakter. Wszyscy uczestnicy doskonale bawili się i w dobrych humorach wrócili do szkoły.

Zobacz fotografie foto