W listopadzie, miesiącu zadumy nad przemijaniem, zachęcamy Was, drodzy młodzi czytelnicy do sięgnięcia, po zakupioną z NPRCz do naszej biblioteki, książkę Barbary Kosmowskiej „Dziewczynka z parku”. Joanna Olech pisze o niej, że jest to „pogodna książka na smutny czas”.

Kiedy tata Andzi umarł, cały jej świat całkowicie się zmienił. Mama też nie jest taka jak dawniej. Tata zabrał ze sobą dużo ważnych rzeczy: długie rozmowy, śmiech, smak sernika i wspólne spacery po parku. Czy coś lub ktoś może wypełnić tę pustkę? Prosta i piękna opowieść z punktu widzenia dziecka, odkrywająca sens bolesnych doświadczeń. (Z opisu na okładce).

Natomiast tym, którzy nie chcą się zatrzymywać i zadumać polecamy książki autorów związanych z listopadem, o których bliżej piszemy w Bibliomaniaku, czyli Rene Goscinnyego - o przygodach Mikołajka, czy Astrid Lindgren, piszącej o niezliczonych pomysłach Pippi.

A w związku ze Świętem Patrona- 30 rocznicą nadania szkole imienia Arkadego Fiedlera, można też sięgnąć po książki jego autorstwa, których wiele posiadamy w zasobach szkolnej biblioteki.

Zapraszamy do odwiedzin i wypożyczania.