Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:

akt0084 2018AUDYCJA Z OKAZJI
NARODOWEGO ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

"Każdy z nas rodzi się w jakimś kraju, wśród ludzi, którzy mówią tym samym językiem, mają podobną tradycję, troszczą się o swoją ojczyznę i w razie potrzeby jej bronią. Urodziliśmy się w Polsce, która na przestrzeni tysiąca lat przechodziła różne wydarzenia radosne i bolesne. Spotykamy się dziś, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja…”

Tak brzmią pierwsze słowa audycji wyemitowanej w naszej szkole dnia 27 kwietnia br. Okazją były obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja . Tego typu wydarzenia stanowią integralną część kalendarza uroczystości szkolnych i są wspaniałą okazją, aby uzmysłowić wszystkim uczniom, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

W czasie audycji zaprezentowano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3.Maja. Przypomniano , że konstytucja jest najważniejszym dokumentem w państwie, określającym główne zasady działania państwa i obywateli. Symbole narodowe zaś :godło, flaga i hymn państwowy symbolizują suwerenność kraju. Wyrecytowano piękne strofy o Ojczyźnie i odśpiewano piosenkę „Jestem Polakiem”. Wybrzmiał też „Mazurek 3. Maja”, a na zakończenie cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy.

Tego typu wydarzenia o zabarwieniu patriotycznym wpisują się doskonale w realizowany obecnie w naszej szkole projekt „NASZA NIEPODLEGŁA OJCZYZNA” i stanowią jego nieodłączny element.

Audycję przygotowała p.Ewa Bielanowska, a zrealizowały: Jullia Siudzińska i Wanessa Bubacz z klasy 6b oraz Weronika Borucka, Gabrysia Filipiak i Julia Karwan z klasy 3c.

 foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...

www logo„WOLNOŚĆ TO PRZEDE WSZYSTKIM ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE NAWZAJEM”

 

 

 

 

 

 

 

Dołącz do nas i polub nas na Facebooku: