kot1

Warsztaty „pocztowe”

3.03.2015 na zaproszenie bibliotekarzy, p. Katarzyny Winiarskiej i Renaty Nawrockiej naszą szkołę odwiedziła Pani Anna Plewa - Śróda z Poczty Polskiej w Poznaniu, która przeprowadziła warsztaty „pocztowe” w klasach 2a, 3a, 3b. Podczas warsztatów dzieci oglądały specjalnie przygotowaną kolekcję znaczków z kotami, co było nawiązaniem do obchodów Dnia Kota, które odbywały się w naszej szkole.

Zapoznane zostały przez prowadzącą z historią poczty, znaczka oraz sposobem adresowania. Zwieńczeniem warsztatów było wspólne ułożenie puzzli przedstawiających znaczek pocztowy. Na zakończenie uczniowie otrzymali pakiet edukacyjny umożliwiający samodzielne projektowanie znaczków i adresowanie kopert. By rozbudzić zainteresowanie zbieraniem znaczków pani Ania przekazała młodym filatelistom pierwszy znaczek do kolekcji w ramach akcji Poczty Polskiej „Zbieram znaczki”. Taka forma lekcji bardzo się wszystkim podobała.

Dnia 5.03.2015 dzieci z klasy 3c wraz wychowawcą P. Grażyną Kędzierską oraz Renatą Nawrocką odwiedziły Pocztę Polską. Dzieci powitał Pan Naczelnik Marek Wyrwicki oraz Pani Kierownik, która pokazała i opowiedziała dzieciom na czym polega praca na poczcie. Uczniowie obejrzeli pomieszczenia poczty i własnoręcznie stemplowali otrzymane koperty.

Okazją do odwiedzin na poczcie było odebranie głównej nagrody (sponsorowanej przez Pocztę Polską) w konkursie „Mój Kot”. Laureatka- Karolina Światkowska z tej klasy otrzymała z rąk Naczelnika znaczki swojego projektu.

Dnia 04.02.2015 świętowaliśmy w bibliotece „Dzień Kota”.

W ramach obchodów podjęliśmy następujące działania:

• Konkurs plastyczny dla klas 1-3 na znaczek o kocie.
    Wpłynęło bardzo dużo pięknych i pomysłowych prac. Jury wybrało rysunek Karoliny Światkowskiej z klasy 2c. Główną nagrodą w tym konkursie jest wydrukowanie zwycięskiej pracy w formie znaczka przez Pocztę Polską. Wyróżniliśmy również prace Agaty Łabeckiej z kl.3c i Wiktora Śruby z kl.3b.
  • W konkursie plastycznym dla klas 4 – 6 uczniowie mieli za zadanie wykonać ilustrację do wiersza Franciszka Klimnka pt. Arka”.w tej konkurencji zostały wyróżnione prace Natalii Bubacz z kl.4a i Mikołaja Królickiego z 5b. Autorzy nagrodzonych prac otrzymaja kwartalną prenumeratę czasopisma „Kocie Sprawy”.
    Kolejną inicjatywą było spotkanie z panem weterynarzem, który w ciekawy sposób opowiadał dzieciom o swojej pracy , zapoznał uczniów z rasami kotów, przedstawił prezentację multimedialną pokazującą różne ciekawostki dotyczące życia kotów. Szczególną uwagę zwrócił na konieczność zachowania higieny podczas kontaktu ze zwierzętami.
  • Spotkanie na sali gimnastycznej uświetnił pokaz specjalnych gości. Dzieci mogły pogłaskać i zobaczyć zaproszone kotki. Tego dnia wszystkie dzieci miały za zadanie przebrać się za koty lub posiadać elementy stroju związane z tymi zwierzętami. Komisja oceniająca postanowiła nagrodzić dzieci z klasy 2b najliczniej przebrały się i dzieci z klasy 1c, które miały najbardziej pomysłowe stroje kotków. Dzieci za zwycięskich klas otrzymały dyplomy i słodki upominek.
  • Cały czas trwa zbiórka karmy dla kotów ze schroniska. Wszystkim uczniom, którzy włączyli się serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszego wsparcia naszej inicjatywy.
  • 11.02.2015 dzieci z klasy 2b uczestniczyły w międzyszkolnej integracyjnej zabawie karnawałowej –„Koci balik”, która odbyła się w SP.2

Zobacz więcej...