Programy, których używamy

GCompris

to darmowy zestaw ćwiczeń edukacyjnych dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat. Aplikacja pozwala w przyjazny sposób przyswoić obsługę komputera, podstawy malowania i rysowania oraz zasady algebry.

Tux paint

Tux pain

jest bezpłatnym, wygrywającym nagrody programem do rysowania dla dzieci w wieku 3-12 lat (np. przeszkole i szkoła podstawowa). Tux Paint jest wykorzystywany w szkołach na całym świecie jako komputerowe zajęcia udoskonalające umiejętności rysowania. Łączy łatwy w użyciu interfejs, zabawne efekty dźwiękowe i zachęcającą rysunkową maskotkę, która pomaga dzieciom podczas używania programu.

kolourpaint

KolourPaint

Prosty program do edycji grafiki bitmapowej, bardzo przypominający Paint z systemów Windows. W odróżnieniu do aplikacji Microsoftu, KolourPaint posiada kilka istotnych funkcji, np. skalowanie obrazków, obsługę większej ilości formatów (np. PNG, JPEG2000, XPM czy EPS), parę dodatkowych efektów oraz możliwość ustawienia obrazka na tapetę pulpitu.