Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:

akt0078 2018W środę,18 kwietnia niewątpliwym bohaterem dnia w klasie 3c był ananas. Tak, właśnie ananas, który zwyciężył w plebiscycie na najpiękniejszy i najbardziej okazały owoc egzotyczny. Wygląd rzeczywiście ma iście królewski, a co do reszty wszyscy przekonali się badając jego inne walory. Na wstępie odbyła się prezentacja owocu. Wędrował z rąk do rąk i wszyscy mogli go poznać wszystkimi możliwymi zmysłami.

Kolejnym krokiem było odczytanie informacji na jego temat. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi i jakie posiada wartości odżywcze. Ta wiedza pozwoliła im przystąpić do jego opisu. Uczynili to sprawnie, gdyż nie mogli doczekać się zwieńczenia zajęć , czyli wspólnej degustacji.

Poczęstunek sprawił dzieciom wielką radość, a woń owocu jeszcze długo było czuć w klasie. Ananas jest pysznym, aromatycznym i zdrowym owocem. Jedzmy go zatem jak najczęściej.

foto  ZOBACZ FOTOGRAFIE...

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button