Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:

akt0080 2018W środę 18 kwietnia uczniowie klasy 3B mieli okazję poznać egzotyczne owoce, które nie co dzień goszczą w naszych domach. Takie owoce jak np. gujawa, opuncja czy nashi dzieci poznały oglądając multimedialną prezentację. Z ciekawością oglądały również „Owocową wystawę” na szkolnym korytarzu. To nie koniec owocowego szaleństwa. W sali lekcyjnej czekały na dzieci: melon, awokado, granat i ananas. Każdy dokładnie mógł im się przyjrzeć i sprawdzić jak pachną, jak wygląda ich skórka, czy są lekkie czy ciężkie, twarde czy miękkie, ile mają pestek itd. Pani Januchowska na koniec rozkroiła wszystkie owoce i poczęstowała nimi dzieci, które z chęcią poznawały nowe smaki. Większości najbardziej smakował ananas i melon, a najmniej awokado.

Takie lekcje rozwijają ciekawość poznawczą, wpływają na lepsze zapamiętanie i włączają wszystkie zmysły do pracy. Dzieci uświadomiły sobie jak różnorodny jest świat owoców i jak duży wpływ wywierają na nasze zdrowie.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...

 

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button