su006NIESAMOWITE ROZPOCZĘCIE 63. SEZONU KULTURALNEGO W MOK GNIEZNO

W niedzielę, 11 września br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z SP5 wraz z opiekunkami wzięli udział w wernisażu wystawy „CHICHY ŚWIAT W SZTUCE”. Była to niezwykła wystawa, ponieważ autorami prezentowanych prac byli niesłyszący artyści: Joanna Wieczorek – malarka oraz Łukasz Czuperny – grafik. Prace pani Joanny przedstawiały przede wszystkim konie, natomiast na dziełach pana Łukasza mogliśmy podziwiać kobiety, oczy, osoby starsze oraz kieliszki, które poprzez swoją trójwymiarowość mieliśmy ochotę wziąć do ręki. Co niezwykłe wszystkie grafiki pana Łukasza zostały wykonane przy pomocy długopisów. W trakcie wernisażu mogliśmy również zobaczyć artystów przy pracy i poznać wykorzystywane przez nich materiały i techniki artystyczne.

Po wernisażu wszyscy goście udali się na zielone zaplecze MOK, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać niesamowicie energetycznego koncertu „Marta Podulka – akustycznie.” Zaangażowanie przedstawicielek SU zostało od razu zauważone przez artystkę, która zaprosiła pięć dziewczyn z SP5 na scenę i wspólnie z nimi zaśpiewała utwór „Nieodkryty ląd”. Po koncercie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z artystką oraz otrzymaliśmy autografy  - w tym jeden szczególny dla Samorządu Uczniowskiego z SP5.

{gallery  width=150 height=100 rows=2 cols=6}spolecznosc/su/aktualnosci/2016_2017/wernisaz1{/gallery}