akt0012TAJEMNICZY ŚWIAT SUMATRY – WARSZTATY ARTYSTYCZNE

19 października 2016 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy 4c z opiekunkami: panią Izabelą Obuszewską-Woźniak i panią Martą Skrzydlewską-Korpik wzięli udział w drugich warsztatach artystycznych.

Organizatorem głównym wystawy i warsztatów jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Wystawa, na podstawie której zostały przygotowane warsztaty nosi tytuł "Tajemniczy świat Sumatry”, a jej twórcami, którzy uwiecznili na swoich fotografiach niezwykły klimat Sumatry są pan Kajetan Gosławski i pani Galina Krupa.

Wystawa przedstawia min: codzienne życie i zwyczaje mieszkańców Sumatry, takie jak wyścigi krów w błocie, sposób przygotowywania posiłków, miejsca zamieszkania oraz styl ubierania się i tatuowania, ale również orangutany i inne dzikie zwierzęta. W trakcie zwiedzania wystawy dowiedzieliśmy się, że najważniejszym modowym trendem są na Sumatrze tatuaże. Wszyscy wytatuowani mieszkańcy chodzą nago, natomiast osoby niewytatuowane zakładają ubrania, gdyż wstydzą się swojego ciała bez tatuaży.

Po wystawie oprowadziła nas pani Iwona Piechocka-Jóźwiak, a warsztaty artystyczne przeprowadziła pani Arleta Olszanowska, za co serdecznie dziękujemy!

Autorka sprawozdania: Emilia Łukowska, kl. VIc

foto  ZOBACZ FOTOGRAFIE...