akt0089

21 marca br. dzięki zaangażowaniu rodziców i przyjaciół szkoły uczniowie z SP5 wzięli udział w ciekawych warsztatach w klasie, w trakcie których poznali specyfikę różnego rodzaju zawodów.

W klasie 2a odbyły się zajęcia z mamą Julii Koteckiej, prezentującą zawód opiekun medyczny oraz tatą Oliwii Pawlak, który zaprezentował zawód stolarza, klasa 2c gościła panią Irenę Filipiak, która pokazała jak wykonać ozdoby wielkanocne, w klasie 2d gościliśmy dziadka Jakuba Klembalskiego – pana Stefana Koźlarka, który zaprezentował zawód kolejarza, klasa 3a wzięła udział w zajęciach z panią Świergiel, prezentującą zawód krawczej, panią Katarzyną Mądrą, prezentującą zawód inżynier zabudowy oraz panem Bąkowskim, prezentującym zawód geodety.

W klasie 3d zagościła pani Nitka – pielęgniarka, w klasie 4b zajęcia przeprowadził pan Tomasz Nowak – policjant, klasa 4c brała udział w zajęciach z panią Pauliną Lewandowską - instruktorką tańca, panią Katarzyną Górną – kosmetyczką, panią Agnieszką Ernst-Chrzontała – psychologiem oraz z kucharzami z hotelu NEST pod kierunkiem pani Joanny Lewandowskiej. Klasę 5b odwiedziła Magda Ayadi, prezentująca zawód fryzjerki i kosmetyczki. Klasa 6a zaprosiła pana Szymona Posłusznego, który pokazał na czym polega praca urzędnika w Obwodowym Urzędzie Miar w Gnieźnie.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...