Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:

akt0092 2018Wczesnym rankiem w piątek, 27 kwietnia uczniowie klasy 3 B wraz z wychowawczynią p. W. Januchowska oraz p. M. Adamczyk oraz p. T. Orłowską –Banaszak pojechali na wycieczkę do Torunia.

Najpierw dzieci zwiedziły miasto i zobaczyły najciekawsze miejsca i zabytki min. Dom Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, kościół Św. Janów, Bramę Mostową, Krzywą Wieżę.

Trzecioklasiści odwiedzili Geodium, interaktywną wystawę poświęconą Ziemi i mogli skorzystać ze wszystkich dostępnych tam stanowisk i eksperymentów. W centrum Geodium mogli obserwować ogromny, poruszający się model kuli ziemskiej, a przy przygotowanych stanowiskach np. wywołać erupcję wulkanu, trzęsienie Ziemi, cyklon czy zrobić tęczę.

Druga interaktywna wystawa - Baza MARS#17, była również pasjonująca. W zaaranżowanej przestrzeni w formie bazy kosmicznej, dzieci miały do wykonania czynności niezbędne do tego, aby przeżyć poza Ziemią. Mogły monitorować stan bazy, badać próbki gruntu, oglądać fragmenty meteorytów pod mikroskopem, zadbać o uprawę roślin, gospodarować energią itp. Można było nawet stamtąd wysłać pozdrowienia w formie e-mail.

Następną atrakcją był Dom Legend Toruńskich mieszczący się w podziemiach kamienicy na Starym Mieście. Dzieci mogły nie tylko usłyszeć różne legendy, ale w nich aktywnie uczestniczyć w strojach odpowiednich dla danej epoki.

Ostatnią atrakcją wycieczki była wizyta w Kamienicy Alchemika. Tam trzecioklasiści pod czujnym okiem wykwalifikowanych pracowników, własnoręcznie przeprowadzali ciekawe eksperymenty i obserwowali ich skutki. Zabawy było, co nie miara. A ponieważ Toruń z pierników słynie, nie mogło ich zabraknąć. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał je w prezencie od organizatora wycieczki – p. T. Turbaka.

Dzieci wsiadały do autokaru zadowolone i pełne wrażeń. Było co opowiadać, w drodze powrotnej do Gniezna.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...

 

 

 

 

 

Dołącz do nas i polub nas na Facebooku: