office czytelnictwoeurowickoreunicefkookemenbip

akt0118 2018W czwartek, 7 czerwca br. w naszej szkole odbył się turniej PENTAGO.

Pentago to zakręcona logiczna gra rozwojowa, która wymaga myślenia (logicznego myślenia), ale przysparza też wiele pozytywnych emocji i uczy zdrowej rywalizacji na równych zasadach.

W czwartkowym turnieju udział wzięli głównie uczniowie klasy 6 b oraz uczennice klas czwartych.

Gra okazała się bardzo wciągająca, chociaż dosyć trudną sprawą okazało się wyłonienie zwycięzcy, ponieważ kilka osób osiągało podobne wyniki. Mimo, iż czas przewidziany na rozgrywki się skończył, uczniowie wyrazili chęć ich kontynuowania. Ochotę pójścia w ślady szóstoklasistów wykazali także uczniowie klas 7, wśród których gra wzbudziła duże zainteresowanie. Okazało się przy okazji, że nie tylko komputerowe „strzelanki” mogą być wciągające, ale takie zadanie mogą spełniać również gry stolikowe, planszowe, które łączą pokolenia, zacieśniają więzi, a dodatkowo kształtują spostrzegawczość i logiczne myślenie. Gry komputerowe są grami raczej izolującymi, natomiast tzw. planszówki budują relacje międzyludzkie, umożliwiają rodzinne spędzanie czasu, uczą kontrolowania emocji.

Dobrym podsumowaniem turnieju PENTAGO może być zdanie wypowiedziane przez jedną
z uczennic: „No, rzeczywiście trzeba było się postarać i pomyśleć (logicznie)”.

Gry planszowe to jeden ze sposobów na rozwój, zdrowy rozwój, zarówno dzieci, jak i starszych.