Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka dzieci na całym świecie – Pluszowy Miś.

Historia pluszowego misia rozpoczęła się w roku 1902, czyli 116 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Wtedy to Theodore Roosevelt, który pełnił funkcję prezydenta wybrał się ze swoimi przyjaciółmi na polowanie.
Myśliwi w trakcie polowania ustrzelili niedźwiedzicę. Okazało się, że w gawrze pozostał jej mały synek – niedźwiadek, którego myśliwi także chcieli zabić. Sprzeciwił się temu prezydent i w ten sposób uratował życie małego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, dziennikarz waszyngtońskiej gazety. Uwiecznił on tę historię na rysunku i razem z artykułem umieścił w swojej gazecie. Czytelnikiem gazety okazał się Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia.
Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom.
Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

Z okazji tego dnia dzieci z klas młodszych uczęszczające do świetlicy przyszły 23 listopada do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami.

Przybyły misie małe, średnie, duże, białe, brązowe i rude. A każdy był piękny i wyjątkowy. Pluszaki zostały zaproszone do wspólnej nauki i zabawy. Razem z dziećmi poznawały historię tego święta, bawiły się, tworzyły prace plastyczne przedstawiające misie, wykonały misiowe maski, rozpoznawały postacie z bajek o misiach.

Dzień Pluszowego Misia sprawił dzieciom wiele radości, a wesołej zabawie nie było końca.

Mamy nadzieję, że za rok wesołe misie wrócą do szkoły.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE,,,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołącz do nas i polub nas na Facebooku: