office office czytelnictwo ore unicef ko oke men bip

RONDELKOLANDIA, CZYLI AKADEMIA KULINARNA W KLASIE 1A.

Zajęcia kulinarne są doskonałym źródłem wiedzy dla uczniów. Nasze jedzenie bowiem zawiera wiele informacji o świecie w którym żyjemy, a najlepszym sposobem poznawania świata jest nauka poprzez własne doświadczenie.

Młodsze dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach praktycznych. Uważają takie zajęcia za bardzo atrakcyjne i potrzebne. Chętnie przecież podpatrują co się dzieje w kuchni. Lubią pomagać rodzicom i dziadkom podczas przygotowywania posiłków. Najwspanialszym momentem dla nich, zwieńczeniem zajęć jest radość i satysfakcja ze wspólnie przyrządzonych potraw czyli poczęstunku - efektu własnej pracy.

Uczniowie klasy 1A uczą się w szkole nie tylko czytać, pisać i liczyć. Doskonalą również swoje umiejętności kulinarne. Przy okazji wprowadzenia litery: „j” – jak „jajko”, przygotowywali podczas zajęć lekcyjnych różne potrawy z jajek.

Pomysły dzieci były fantastyczne i bardzo smakowite.