„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzona jest ta akcja, w której jak co roku nasza szkoła wzięła udział sprzątając najbliższe otoczenie.

Przyświecało nam hasło - ,,Zacznijmy porządkować swoje podwórko, pokój i biurko’’. Tak więc po lekcjach chętni uczniowie z klasy 5a wraz z wychowawcą ‘’wyruszyli porządkować’’ okolice szkoły.

Ku naszemu zdziwieniu i miłemu zaskoczeniu w tym roku śmieci było zdecydowanie mniej niż w ubiegłych latach. Na pewno to rezultat obecnej sytuacji związanej z pandemią ale mamy też nadzieję, że świadomość ekologiczna nas wszystkich wzrasta stąd ilość odpadów była zdecydowanie mniejsza.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE