Dnia 2 października b.r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.

Uczniowie klas 2a i 2b, podobnie jak inni , przyszli do szkoły ubrani na biało, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec jakiejkolwiek agresji. Na początku wysłuchali audycji, którą przygotowała p. Pedagog wraz z uczennicami ze SK PCK. Dowiedzieli się z niej jakie są rodzaje przemocy, kto to jest jej sprawcą, a kto ofiarą i jak już od najmłodszych lat skutecznie przeciwstawiać takim zachowaniom.

Następnie dzieci uczestniczyły w lekcji wychowawczej, której podsumowaniem było wspólne wykonanie plakatu.

Trudno jest uciec od przemocy, z którą możemy się wszędzie spotkać. Jednak warto stawiać jej czoła i reagować jak komuś dzieje się krzywda.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI I ZAWSZE MÓWMY PRZEMOCY STANOWCZE „NIE!”.