W październiku uczniowie klas drugich naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B.

Podczas zajęć dzieci zdobywały niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Uczniowie dowiedzieli się również jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.
W trakcie zajęć dzieci mogły wykonać ciekawe ćwiczenia na udostępnionych materiałach, wykonywały eksperymenty związane z powstawaniem próchnicy, oglądały filmy edukacyjne.

W ramach podsumowania, uczniowie otrzymali imienne certyfikaty z postaciami z filmów Disneya „Kraina Lodu” i „Gwiezdne Wojny”.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...