Maj jest miesiącem szczególnym dla wszystkich Polaków. Obchodzimy w nim ważne święta narodowe:

1maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi RP i 3 maja – Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Ichoć obecne warunki nie pozwalają, aby być w tych dniach razem, to staramy się pamiętać i czcić teświęta tak jak potrafimy, ale godnie i z powagą. Każde z tych świąt bowiem nierozerwalnie łączy się z naszym poczuciem tożsamości i przynależności do narodu polskiego.

Uczniowie klasy 2a samodzielnie, ale pod czujnym okiem rodziców wykonali kotyliony i wyklejali godła.
Następnie uczestniczyli w uroczystej lekcji online ,na której obejrzeli prezentację o świętach majowych i symbolach narodowych. Zwieńczeniem spotkania było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.