„To warto przeczytać”- książka miesiąca (październik 2017 r.)

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a 24 października ustanowiono Międzynarodowym Świętem Bibliotek Szkolnych. W tym roku czytelnicze święto obchodzimy pod hasłem „Książka nas łączy”.

Czytanie pozwala poszerzać horyzonty, wzbogaca słownictwo, a kiedy wymieniamy poglądy na temat przeczytanych książek, to rzeczywiście możemy się przekonać, że „książka nas łączy”. Dlatego, w sposób szczególny, z okazji „Miesiąca Bibliotek” zachęcamy Was do czytania bajek, powieści, komiksów, czasopism....

Przypomnijmy, we wrześniu głośno czytaliśmy fragmenty książki autorstwa Grażyny Bąkiewicz z serii „Ale historia ... . Kazimierzu, skąd ta forsa?”, która w humorystyczny sposób przekazuje fakty historyczne i ciekawostki.

kaz1

Z kolei na październik, jako „książkę miesiąca”, którą warto przeczytać polecamy „Detektywa Pozytywkę”- Grzegorza Kasdepke. „Sympatycznego Detektywa Pozytywkę lubią wszystkie dzieci z kamienicy, gdzie mieści się jego agencja „Różowe Okulary”. Bo detektyw Pozytywka potrafi rozwiązać każdą, najtrudniejszą nawet zagadkę. A mali czytelnicy, podążając tropem jego rozumowania, uczą się logicznego myślenia i wyciągania wniosków” (z recenzji). Przygody detektywa Pozytywki są dostępne nie tylko w wydaniu drukowanym, ale także w wersji do słuchania oraz w formie gry na smartfony i tablety.
W tym celu należy odwiedzić strony: www.ulicatajemnic.pl lub www.detektywpozytywka.pl

Już niedługo polecimy Wam kolejne książki warte przeczytania!

CZYTAJCIE! CZYTAJCIE! CZYTAJCIE!