Zaczął się grudzień, czyli czas chłodu, ale też czas świątecznych przygotowań, myślenia o prezentach. Może warto wprowadzić w życie hasło: „Książka pod każdą choinką!”. W Święta Bożego Narodzenia niech każde dziecko znajdzie pod choinką interesującą książkę wraz z deklaracją rodziców lub opiekunów, że będą ją dziecku czytać. Nawet wtedy, kiedy już potrafi czytać samo!

My, szczególnie polecamy książkę Joanny Krzyżanek: „Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci”, która może stać się źródłem inspiracji przy świąteczno- rodzinnych „potyczkach” w kuchni.

24 grudnia przypada rocznica urodzin naszego wieszcza narodowego - Adama Mickiewicza, który nie tylko napisał „Dziady” czy „Pana Tadeusza”, ale tworzył też krótsze formy. Wiele z jego wierszy można czytać także najmłodszym dzieciom (np. „Lis i Kozieł”, „Przyjaciele”, „Pani Twardowska”); do czego namawiamy i zachęcamy!

A na nadchodzący czas życzymy wszystkim naszym szkolnym czytelnikom ciepłych, rodzinnych, pachnących choinką Świąt i wielu przeczytanych książek.

Wasze bibliotekarki