akt0072

W sobotę 25 lutego 2017 r. odbył się rajd zimowy, w którym uczestniczyli uczniowie kl. IV c naszej szkoły wraz z panią Izabelą Obuszewską-Woźniak.  Choć prognozy były niekorzystne na tego typu aktywność, ku naszemu miłemu zaskoczeniu dzień przywitał nas słońcem.

Trasa nie była długa. Wiodła od stacji PKP w Jankowie Dolnym poprzez las, mijała stawy i wiła się przez pola aż do Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczytnikach Duchownych im. ks. Jana Twardowskiego. Uczestnicy już na starcie otrzymali zadanie ułożyć w czasie przemarszu wierszyk-rymowankę lub piosenkę na temat zimy.

Celem rajdu było: zapoznanie uczestników rajdu z walorami krajoznawczo-turystycznymi Gniezna i okolic, upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa, propagowanie zdrowego stylu życia.

Uprawnienia uczestników podczas rajdu to: znaczek rajdowy, ciepły posiłek, punkty do OTP, stempel okolicznościowy, prawo do udziału w konkursach. W ramach konkursu literackiego zaprezentowane zostały wierszyki i piosenki. Werdyktem jury drugie miejsce przypadło Esterze Lewandowskiej z naszej szkoły, oto jej dzieło:

My na rajd się wybieramy, grube buty zakładamy i ruszamy zimną porą by pozwiedzać Jankowo. W czerwcu rowerami śmigamy, a w lutym nóżkami ruszamy.
Chociaż mróz ręce ściska my się nigdy nie poddamy bo jesteśmy dzieci z piątki i my radę zawsze damy. Bo czy śnieg czy śliski lód czy jest słońce czy też deszcz my się nigdy nie poddamy i za ręce się trzymamy.

Do kolejnego konkursu, który był zaskoczeniem dla wszystkich, przedstawiciele naszej szkoły przygotowywali się bardzo radośnie.  Gremium oceniającym byli wszyscy obecni, oklaskami nagradzaliśmy najbardziej kolorowy i zwariowany strój zimowy. Najwięcej braw otrzymała przedstawicielka SP nr 5 Marian Lewandowska z kl.IV c.

W dobrych humorach i nadal przy świecącym słońcu zakończyliśmy 14 Rajd Zimowy.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...