akt0097 2018

Dnia 16 maja 2018r. uczniowie klas 1c i 3c naszej szkoły odwiedzili Zakład Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie.

Mimo niesprzyjających prognoz, pogoda okazała się dla nich łaskawa. Po przyjeździe na miejsce dzieci podzielone zostały na dwie grupy i po ubraniu ochronnych kamizelek mogły już bez przeszkód podążać za przewodnikami. Zwiedzały sortownie i inne obiekty Spółki.

Ogromne wrażenie zrobiła na nich ilość odpadów dostarczanych przez przewoźników. Uczniowie zapoznali się z pracą zakładu i technologią zagospodarowania odpadów. Dużo dowiedzieli się również o kompostowni – źródle „mało przyjemnego” zapachu na terenie obiektu.

Po zakończeniu zwiedzania, wzięli czynny udział w zajęciach warsztatowych, na których poznali zasady segregacji odpadów oraz podstawy recyklingu. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał na pamiątkę miniaturkę kosza na odpady oraz magnes.

Wizyta w ZZO w Lulkowie okazała się bardzo pouczająca i wniosła wiele nowego do świadomości proekologicznej uczniów. Uzmysłowiła dzieciom jak ważna dla naszej egzystencji jest konieczność poprawnego postępowania z odpadami.

Bardzo dziękujemy Zakładowi Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie za tak miłe i serdeczne przyjęcie.