Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Escape room to fenomenalna gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego!

Jej ewolucja przejdzie Wasze najśmielsze wyobrażenia, gdyż gracz sprzed ekranu monitora zostaje osobiście wrzucony w wir wydarzeń i sam musi rozwikłać zagadki, by wydostać się z pokoju.

Zagadki to jednak nie wszystko, co może Was tam spotkać, gdyż scenarzyści pokoi wpadli jeszcze na pomysł, by dodać gry zręcznościowe oraz określony czas na wydostanie się z tarapatów. I to właśnie nieubłaganie uciekający czas będzie Waszym największym wrogiem, przeciwnikiem bez litości.

l

1. Wymyśl fabułę gry

Zadania w Escapie Roomie powinna wiązać spójna fabułuła. Uczestnicy mają wówczas możliwość większego zaangażowania się w grę i większą satysfakcję z rozwiązania złożonej, skomplikowanej zagadki. Fabuła może być związana z określoną postacią historyczną, wycinkiem wiedzy, określoną dziedziną matematyki.

  

2. Wymyśl zagadki

Zagadki powinny nie opierać się na wiedzy, ale na elementach logicznego myślenia. Uczestnicy muszą umieć wykorzystywać szczątkowe informacje i łączyć je w całość, a nie dysponować ogromnym zakresem wiedzy. Jeżeli tworzymi Escape Room o określonej tematyce, w czasie jego trwania powinni zdobywać wiedzę, na której zależy prowdzącym.

3. Przygotuj materiały

Dopiero rozwiązanie wszystkich zagadek powinno doprowadzić grupę do wspólnego sukcesu. Materiały powinny być dobrze sprawdzone, żeby uniknąć ewentualnych konfliktów, które mogą się pojawić w czasie rozwiązywania zagadek.

4. Graj

l

www Generator tajnej MAPY

www Escape room w Polsce

www 365Escaperoomn

www Zamień lekcję w przygodę, czyli przepis na escape room w praktyce szkolnej

www QRcod do zamalowania

www Różne EscapeRomy - G R A J !  >>> 1 / 2  /  3  /  4  /   

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button