Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

A k t u a l n o ś c i :

5 WRZEŚNIA 2017 r.


niedziela, 27 sierpień 2017
ORGANIZACJA ZAJĘĆ W DNIU 5 WRZEŚNIA 2017 r. ORGANIZACJA WYJŚCIA NA MSZĘ ŚWIĘTĄ Zbiórka klas I - III na boisku szkolnym o godzinie 9.40. O godzinie 9.45 wyjście klas I – III z wychowawcami do kościoła. Nauczyciele religii kierują klasy na wskazane przez siebie miejsca. Uczniowie klas I zabierają tornistry – w trakcie mszy nastąpi ich poświęcenie. Klasy IV – VII wraz z wychowawcami po zakończonych lekcjach przechodzą do kościoła. Poczet...(2808)
Czytaj więcej...

Rozpoczęcie r. szkolnego 2017-2018


niedziela, 27 sierpień 2017
Rozpoczęcie r. szkolnego 2017-2018 odbyło się 4 września 2017 r. godz. 9.00 na boisku szkolnym. Zobacz artykuł i fotografie - Podręczniki, które należy zakupić Business Explainer 1 on Biteable.(3742)
Czytaj więcej...

Zajęcia adaptacyjne


niedziela, 27 sierpień 2017
Pedagog Szkoły Podstawowej nr 5serdecznie zaprasza wszystkie dzieci rozpoczynające od 1 września 2017 r. naukę w klasie I do udziału w zajęciach adaptacyjnych. Głównym celem zajęć będzie wzajemne poznanie się dzieci ze sobą i z wychowawcą klasy oraz wspólna zabawa. Zajęcia odbędą się w dniu 29 sierpnia 2016 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 według następującego harmonogramu: Klasa 1a godz. 9.00 – 10.00Klasa 1b godz. 10.00...(2862)
Czytaj więcej...

Zmarła śp. Zofia Ptak


czwartek, 20 lipiec 2017
(3788)
Czytaj więcej...

WAKACYJNE KURSY


poniedziałek, 26 czerwiec 2017
WAKACYJNE KURSY INTERNETOWE W wakacyjnej ofercie kursów internetowych programu eTwinning znajduje się 70 wyjątkowych szkoleń, rozpoczynających się już w lipcu, w tym 5 zupełnie nowych: Tydzień z interaktywną lekcją wideo dla humanistów Tydzień z programowaniem w języku C++ Tydzień z narzędziami Google dla nauczycieli języków obcych Tydzień z muzyką w projekcie eTwinning Tydzień z Plickers i QR Kodami Pierwsze kursy rozpoczynają się 3...(2334)
Czytaj więcej...

Wakacje!


piątek, 23 czerwiec 2017
Warto poczytać, aby wakacje spędzić bezpiecznie: Poradnik Bezpiecznego wypoczynku Bezpieczna woda Uwaga kleszcze Barszcz SOSNOWSKIEFO Pomysły na lato(2397)
Czytaj więcej...

ZAKOŃCZENIE ROKU


piątek, 23 czerwiec 2017
„Wszystko się kończy, wszystko przeminieI sen się przerwie – słodkie marzenie,Lecz coś jest w duszy, co nigdy nie minieI wciąż trwać będzie, a tym jest – wspomnienie.” Uroczystość odbyła się 23 czerwca o godzinie 09.00 i była dla społeczności PIĄTECZKI rokiem wyjątkowym, bowiem po 15 latach pełnienia funkcji Dyrektora szkoły, na emeryturę przechodziła pani Anna Wójcik-Starczewska. Po raz ostatni, jako Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w...(3198)
Czytaj więcej...

XXX Bieg Fiedlerowski


środa, 21 czerwiec 2017
ZOBACZ FOTOGRAFIE...(2465)
Czytaj więcej...

Świetliczaki i bon ton


poniedziałek, 19 czerwiec 2017
PROJEKT "Świetliczaki i bon ton" Program wychowawczy -(3598)
Czytaj więcej...

AMERYKAŃSCY UCZNIOWIE w SP5


poniedziałek, 12 czerwiec 2017
AMERYKAŃSCY UCZNIOWIE Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE 9 czerwca odwiedzili nas specjalni goście. Było to dwóch nastolatków z Atlanty, USA, 13-nastoletnia Aisha oraz 15-letni Jamal. Amerykańscy uczniowie przybyli do naszej szkoły na zaproszenie członków Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie, p. Marty Krówczyńskiej oraz p. Moniki Majchrzak oraz dzięki prezesowi klubu p. Małgorzacie Tomczak. Jest to już trzecia wizyta Aishy i Jamala...(2466)
Czytaj więcej...

Wyjście do kina z okazji Dnia Dziecka


niedziela, 11 czerwiec 2017
Z okazji klasowego Dnia Dziecka uczniowie z 4 "a" wspólnie z wychowawcą, p. Wiolettą Smaglewską, wybrali się do kina "Helios" na film "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski". Klasie towarzyszyły panie z Trójki Klasowej (p. Marzena Dolska, p. Monika Połeć, p. Marzena Tomalczyk), które współorganizowały wyjście oraz pełniły także funkcję opiekuńczą nad grupą.W holu kinowym uczniowie po zakupieniu popcornu czekali z niecierpliwością na...(2552)
Czytaj więcej...

Spotkanie klas 6 z policjantem


czwartek, 08 czerwiec 2017
W dniach 7 i 8 maja 2017 roku w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela gnieźnieńskiej Policji sierż. sztab. Arkadiusza Wieczorka, który pracuje w Wydziale Prewencji i pełni funkcję Profilaktyka Społecznego. Policjant przeprowadził zajęcia o charakterze profilaktycznym w klasach 6. Lekcje dotyczyły bezpieczeństwa w sieci i zjawiska cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko, jakie zagrożenia niesie ze sobą nieostrożne...(2210)
Czytaj więcej...

ENERGA Basket


wtorek, 06 czerwiec 2017
W dniach 01-04.06.2017 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gnieźnie wzięli udział w Finale Ogólnopolskim ENERGA Basket Cup w Minikoszykówce Chłopców. Szkołę w rozgrywkach reprezentowali uczniowie: Oliwier Kostrzyński Hubert Konowalski Jakub Florkiewicz Maciej Przykucki Kacper Rakowski Piotr Czajka Gracjan Korytowski Mateusz Prus Artur Kozłowski kapitan Stanisław Hoffmann Jakub Szkudlarek Trenerami naszej reprezentacji byli Krzysztof...(3116)
Czytaj więcej...

Dnia Bez Papierosa


piątek, 02 czerwiec 2017
„Dzisiaj Dzień Bez Papierosa Więc jeżeli o to chodzi Chcemy Wam to wprost powiedzieć, Że palenie bardzo szkodzi !” Z okazji Dnia Bez Papierosa, który przypada 31 maja, w naszej szkole przeprowadzona została audycja przygotowana przez uczniów klasy 4b pod kierunkiem pedagoga szkolnego, odbyła się również wystawa plakatów antynikotynowych przygotowanych przez uczniów klas 4a i 4b pod kierunkiem nauczycielki przyrody – p. Grażyny...(2313)
Czytaj więcej...

Pasowanie uczniów na czytelników


wtorek, 30 maj 2017
28.04.2017 r. klasa pierwsza została zaproszona do Biblioteki Pedagogicznej. Wyjście miało na celu pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki oraz zaakcentowanie zbliżającego się Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Główną atrakcją spotkania był teatrzyk kamishibai opowiadający o przygodach kropek. Przedstawienie bardzo się pierwszakom podobało, zostało nagrodzone gromkimi brawami. Po powrocie do szkoły uczniowie zostali pokrótce...(2303)
Czytaj więcej...

Nadgoplański Park Tysiąclecia


wtorek, 09 maj 2017
W dniu 8 maja br. uczniowie klas II d i IVa pod opieką swoich nauczycieli (p. Grażyna Kędzierska, p. Wioletta Smaglewska, p. Agnieszka Jania) wzięli udział w wycieczce do Kruszwicy i do Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Wycieczka rozpoczęła się od odwiedzania siedziby w/w parku, która mieści się w centrum Kruszwicy. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznali walory przyrodnicze Nadgoplańskiego Parku...(3225)
Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny...


niedziela, 21 maj 2017
„Oaza zieleni w różnych porach roku” Pięcioosobowa grupa projektowa uczniów z klasy 5b: Sara Ayadi, Julia Glinkowska, Oliwia Kozłowska, Julia Siudzińska i Wiktor Śruba pod kierunkiem pp. A. Walczak i K. Winiarskiej, reprezentuje naszą szkołę w wojewódzkim konkursie, którego głównym organizatorem jest Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu. Celem konkursu jest uświadomienie potrzeby zachowań ekologicznych w oazach zieleni i...(3569)
Czytaj więcej...

Odwiedziny Twierdzy Toruń


niedziela, 21 maj 2017
W piątek 19 maja klasa 5c pod opieką wychowawcy pani Magdaleny Adamczyk oraz pań: Edyty Zykowskiej i Grażyny Kędzierskiej udała się na 2 – dniową wycieczkę do FORTU IV w Toruniu. Zaraz po przyjeździe uczniowie rozpoczęli realizację pierwszej części programu KADET. Wspólnie z instruktorami udaliśmy się w teren przygodny, gdzie uczniowie wykorzystując wiedzę zdobytą w części teoretycznej musieli zdobyć wodę, rozpalić ogień i zbudować...(2562)
Czytaj więcej...

„Piastowskie pary”


piątek, 19 maj 2017
Konkurs plastyczny o tematyce historycznej „Piastowskie pary”. Prawie trzy i pół tysiąca prac wpłynęło na konkurs plastyczny zorganizowany przez Muzeum Historii Polski. Jego celem było zachęcenie najmłodszych do odkrywania i pogłębiania wiedzy o władcach polskich. W konkursie wzięła udział młodzież z całej Polski, także uczniowie naszej szkoły, z klas 4-6. Przedmiotem konkursu było wykonanie portretu wybranej pary małżeńskiej z dynastii...(3266)
Czytaj więcej...

Młodzieżowe Dni Historii


czwartek, 18 maj 2017
18 maja br. uczniowie szkól podstawowych z Gniezna i szkoły z Karniszewa wzięli udział w 9 edycji Młodzieżowych Dni Historii. Tegoroczna edycja została pomyślana przez organizatorów jako gra miejska pod hasłem: „Właśnie tutaj mieszkał Mieszko”, której celem było uatrakcyjnienie nauki historii oraz przybliżenie edukacji regionalnej, ze szczególnym uwzględnieniem roli Wielkopolski i Gniezna w okresie początków państwowości polskiej. Naszą...(2483)
Czytaj więcej...

JESTEŚ TYM, CO JESZ


poniedziałek, 15 maj 2017
W dniu 11 oraz 15 maja 2017 r. wszystkie klasy I – III wraz z wychowawcami odwiedziły świetlicę szkolną. Panie: Edyta Zykowska, Żaneta Piskorz i Magdalena Adamczyk przygotowały przedstawienie, którego celem było przypomnienie zasad zdrowego odżywiania. Próbowałyśmy zachęcić najmłodszych uczniów do ograniczenia słodyczy i spożywania większej ilości owoców i warzyw oraz do zrezygnowania ze słodkich napojów na rzecz wody. Przedstawienie...(3109)
Czytaj więcej...

Dzień Zwycięstwa


poniedziałek, 08 maj 2017
Narodowy Dzień Zwycięstwa Mówiąc o Dniu Zwycięstwa, często pojawiają się dwie różne daty - 8 i 9 maja. Z czego to wynika? Zobacz prace uczniów(2766)
Czytaj więcej...

Turniej o Złoty Laur Św. Wojciecha


niedziela, 07 maj 2017
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o życiu Świętego Wojciecha - Patrona naszego miasta. Zofia Błaszak i Krzysztof Zaporowski z klasy 6a, zdobyli główną nagrodę, czyli Złoty Laur Świętego Wojciecha. Nagroda ta została wręczona przez księdza arcybiskupa Wojciecha Polaka, prymasa Polski podczas uroczystej gali, w Szkole Podstawowej nr 3. Gratulujemy! ZOBACZ FOTOGRAFIE...(2857)
Czytaj więcej...

SKO


poniedziałek, 01 maj 2017
AKTUALNOŚCI SKO Przewodnik po serwisie SKO Zakładanie kont, rachunki, materiały pomocnicze...(2312)
Czytaj więcej...

Wizyta SOK


niedziela, 30 kwiecień 2017
Uczniowie klasy II A z wychowawczynią Iwoną Frydą w dniu 26 kwietnia br. powitali na lekcji niezwykłych gości - przedstawicieli Straży Ochrony Kolei, którzy zapoznali dzieci z wykonywaną przez siebie trudną i odpowiedzialną pracą. Szczególnie dużo emocji towarzyszyło pokazowi sprzętu specjalistycznego oraz wyszkolonego psa. Na pamiątkę spotkania pozostały zdjęcia i miłe wspomnienia... ZOBACZ FOTOGRAFIE...(2671)
Czytaj więcej...

Gify z okazji 3 MAJA


czwartek, 27 kwiecień 2017
Gify z okazji ŚWIĘTA FLAGI POLSKIEJ i rocznicy Konstytucji 3 MAJA Zobacz prace uczniów(5096)
Czytaj więcej...

ODLOTOWA WYCIECZKA


środa, 26 kwiecień 2017
ODLOTOWA WYCIECZKA Niecodzienną wycieczkę odbyli uczniowie klas 2 b i 2 d. Dnia 26 kwietnia 2017 r. Wybrali się wraz z wychowawczyniami p. Wiolettą Januchowską i p. Grażyną Kędzierską oraz nauczycielkami p. Teresą Orłowską-Banaszak i p. Edytą Zykowską na lotnisko do Powidza. Tam z zainteresowaniem słuchali pana młodszego chorążego Grzegorza Mielewczyka, który zapoznał ich z historią lotnictwa, a także z trudną i odpowiedzialną pracą...(2631)
Czytaj więcej...

Edukacja u Fredry


wtorek, 25 kwiecień 2017
Klasa 3D, wraz w wychowawczynią p. Lidią Rochowiak, wzięła udział w projekcie edukacyjnym u Fredry! Projekt ten pobudza wyobraźnię, bawi i uczy. Dzieci dostrzegły w sobie moc twórczą i przekonały się, że teatr dla jest każdego, niezależnie od wcześniejszych doświadczeń, posiadanej wiedzy czy wieku. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(2509)
Czytaj więcej...

ŚWIĘTO ZIEMI


sobota, 22 kwiecień 2017
Społeczność naszej szkoły obchody Święta Ziemi rozpoczęła w piątek 21.04.17 biorąc udział w XXII Gnieźnieńskich Prezentacjach Ekologicznych, które odbywały się pod hasłem „Zielona energia, czyli moc słońca, wiatru i wody”. Celem Gnieźnieńskich Prezentacji Ekologicznych jest przede wszystkim edukacja i upowszechnienie wiedzy na temat ekologicznych zachowań, która przyczynią się do poszanowania i ratowania przyrody. - Chcemy pokazać, że...(2693)
Czytaj więcej...

Dzień Ziemi


sobota, 22 kwiecień 2017
Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom. Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób: Do tego, żebyście wyszli ze szkoły, wyszli z domu i poszli do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na...(2509)
Czytaj więcej...

KURCZACZKI ODNALEZIONE


sobota, 22 kwiecień 2017
Z okazji Świąt Wielkanocnych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ogłosili w szkole konkursy plastyczne oraz przygotowali świąteczne niespodzianki. Uczniowie klas IV-VI mogli wziąć udział w konkursie „Koszyczek Wielkanocny wykonany z materiałów ekologicznych” – najciekawszy koszyczek przygotowała Wiktoria Domagalska z klasy 4a. Młodsi uczniowie mieli za zadanie przygotować „Karykaturę Wielkanocnego Zajączka” – najlepsze prace...(2653)
Czytaj więcej...

Czwórbój Lekkoatletyczny dziewcząt


wtorek, 11 kwiecień 2017
11 kwietnia w SP 12 odbyły się Mistrzostwa Gniezna w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt. Zawody te składają się z biegu krótkiego (60 m), rzutu piłeczką palantową, skoku w dal oraz biegu długiego (600 m). Nasze zawodniczki zajęły 4 miejsce dzielnie walcząc z koleżankami z innych szkół zdobywając 920 pkt. Wyróżnienie otrzymała Malina Piasecka, która zajęła II miejsce w indywidualnej klasyfikacji zdobywając łącznie 245 pkt. Gratulacje...(2399)
Czytaj więcej...

Życzenia WIELKANOCNE


poniedziałek, 10 kwiecień 2017
Życzenia WIELKANOCNE <<< KLIKNIJ NA OBRAZKU aby ZOBACZYĆ lub DODAĆ własne życzenia Zobacz prace uczniów - projekty kartek WIELKANOCNYCH(2242)
Czytaj więcej...

Warsztaty z rodzicami na dzień wiosny


wtorek, 21 marzec 2017
21 marca br. dzięki zaangażowaniu rodziców i przyjaciół szkoły uczniowie z SP5 wzięli udział w ciekawych warsztatach w klasie, w trakcie których poznali specyfikę różnego rodzaju zawodów. W klasie 2a odbyły się zajęcia z mamą Julii Koteckiej, prezentującą zawód opiekun medyczny oraz tatą Oliwii Pawlak, który zaprezentował zawód stolarza, klasa 2c gościła panią Irenę Filipiak, która pokazała jak wykonać ozdoby wielkanocne, w klasie 2d...(2444)
Czytaj więcej...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


wtorek, 04 kwiecień 2017
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 O programie: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Planowany budżet Programu na lata 2021-2025...(4355)
Czytaj więcej...

Turniej "ORLIK CUP"


poniedziałek, 03 kwiecień 2017
Turniej "ORLIK CUP" Dnia 3.04.2017 roku odbył się turniej piłki nożnej „Orlik-Cup”, w którym brali udział nasi uczniowie.Po dwóch remisach w grupie ( 2-2 z z SP 12 i 0-0 z JSP „Prymus”) udało się wyjść z drugiego miejsca.W półfinale zawodnicy z SP 5 trafili na drugą drużynę SP 12, których pokonali 3-1 i tym sposobem udało się zagrać finał ze zwycięzcą drugiego półfinału SP 12, który w ostatnich sekundach zapewnił sobie awans pokonując...(2848)
Czytaj więcej...

Mistrzostwa w Biegach Przełajowych


czwartek, 30 marzec 2017
Malina Piasecka - II miejsce w biegu dziewcząt kl. 5-6 Hubert Konowalski - II miejsce w biegu chłopców kl. 5-6 ZOBACZ FOTOGRAFIE...(2338)
Czytaj więcej...

SZKOŁA W CHMURZE


poniedziałek, 03 kwiecień 2017
PowerPoint w Office 365 III Ogólnopolska Konferencja na temat "Szkoły w chmurze - budowanie kompetencji cyfrowych w XXI wieku" Webinar Microsoft Office 365 PowerPoint w Office 365(2367)
Czytaj więcej...

Książki budują wyobraźnię...


środa, 29 marzec 2017
Małgorzata Musierowicz: książki budują wyobraźnię dzieci Książki budują wyobraźnię dzieci, nie zrobi tego żaden film – mówiła PAP w piątek 24 marca 2017 roku autorka książek dla dzieci i młodzieży Małgorzata Musierowicz. Pisarka spotkała się z młodymi czytelnikami podczas XVI Poznańskich Spotkań Targowych Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. O roli książek w życiu dzieci dyskutowali od piątku w Poznaniu autorzy, ilustratorzy,...(2689)
Czytaj więcej...

Konkurs „Piastowskie pary”


środa, 29 marzec 2017
Muzeum Historii Polski zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. „Piastowskie pary”. Jego celem jest zachęcenie najmłodszych do odkrywania i pogłębiania wiedzy o pierwszych władcach polskich. Zapraszamy uczniów klas 4-6 do udziału w konkursie; wszystkie najważniejsze informacje znajdują się TUTAJ. Prace uczniów naszej szkoły, razem z dołączoną zgodą rodziców, należy dostarczać do 25 kwietnia br., do p. K....(3508)
Czytaj więcej...

CYBERPRZEMOC - konferencja


wtorek, 28 marzec 2017
II Ogólnopolska Konferencja dla dyrektorów na temat "Szkoły w chmurze - cyberbezpieczeństwo" odbyła się dziś w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Specjaliści, przedstawiciele policji oraz dyrektorzy szkół nie tylko z Gniezna, ale z różnych miast Polski rozmawiali o tym jak bezpieczniej korzystać z internetu.f Przedstawicielami, z naszej szkoły, uczestniczącymi w konferencji byli: wicedyrektor - p. Hanna Kowalska, informatycy - p....(2622)
Czytaj więcej...

Cała Polska sadzi drzewa


poniedziałek, 27 marzec 2017
W poniedziałek, 27 marca, w GNIEŹNIE - Pierwszej Stolicy Polski rozpoczęła się akcja " z Radiem ZET". Tego dnia na gnieźnieńskim Rynku od 14.00 do 18.00 pracownicy Radia Zet rozdawali około tysiąca sadzonek dębu szypułkowego. ZOBACZ FOTOGRAFIE... http://gniezno.naszemiasto.pl(2530)
Czytaj więcej...

CYBERBEZPIECZEŃSTWO


poniedziałek, 27 marzec 2017
Szanowni Rodzice! W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na korzystanie z jego zasobów przez Państwa dzieci. Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. Blisko 60% dzieci w wieku 4-14 lat używa komputera do grania, a 94% nastolatków w wieku 12-17 lat gra w gry wideo. Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy,...(2560)
Czytaj więcej...

„WIOSENNA PANNA” W MOK


poniedziałek, 20 marzec 2017
WARSZTATY MIĘDZYPOKOLENIOWE „WIOSENNA PANNA” W MOK GNIEZNO W poniedziałek, 20 marca br. ośmioro przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego z SP5 wraz z opiekunkami wzięło udział w warsztatach międzypokoleniowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie pod hasłem „WIOSENNA PANNA”. W warsztatach wzięło udział 6 zespołów: przedstawiciele przedszkola, grupa uczniów klas I-III, my jako grupa uczniów klas IV-VI, uczniowie z...(2318)
Czytaj więcej...

SU na konferencji DIALOG


czwartek, 02 marzec 2017
SAMORZĄD UCZNIOWSKI NA KONFERENCJI DIALOG NA RZECZ GOSPODARKI POWIATU GNIEZNO 2 marca br. pięcioro przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, panią Martą Skrzydlewską-Korpik wzięło udział w konferencji DIALOG NA RZECZ GOSPODARKI POWIATU GNIEZNO – SZKOLNICTWO ZAWODOWE A RYNEK PRACY w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie . W trakcie konferencji uczniowie zapoznali się z diagnozą szkolnictwa zawodowego w powiecie...(2270)
Czytaj więcej...

DZIEŃ KOBIET w SP5


środa, 08 marzec 2017
DZIEŃ KOBIET POD HASŁEM ŻYCZEŃ I QUIZÓW Z okazji Dnia Kobiet, który obchodziliśmy w SP5 w środę 8 marca br. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich PAŃ wiele atrakcji. Społeczność szkolna mogła wysłuchać życzeń w trakcie audycji przygotowanej przez chłopaków o dziewczynach, po szkole krążyła Poczta z Okazji Dnia Kobiet, a „listonosze” dostarczali adresatkom listy i życzenia przygotowane przez wielbicieli. Wszystkie dziewczynki...(2271)
Czytaj więcej...

1 DZIEŃ WIOSNY


wtorek, 21 marzec 2017
SP 5 "zawodowo przywitała wiosnę" ZOBACZ FOTOGRAFIE.... O NAS na www.gniezno.naszemiasto.pl(2658)
Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy o Powst. Wielkop...


wtorek, 21 marzec 2017
Uczniowie z SP5 uczestnikami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919. W dniu 11 marca 2017 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu odbył się IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Głównym celem zmagań konkursowych było popularyzowanie wśród uczestników wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Tegoroczna edycja na poziomie szkół...(3408)
Czytaj więcej...

Na wystawie Roberty Marcinkowskiej


czwartek, 16 marzec 2017
Na wystawie malarskiej gnieźnianki, Roberty Marcinkowskiej W dniu 16 marca br. grupa uczniów z koła regionalnego, pod opieką p. Wioletty Smaglewskiej, ponownie odwiedziła Dużą Galerię Miejskiego Ośrodka Kultury. Celem tych zajęć w terenie było poznanie pasji malarskiej kolejnej już osoby związanej z Gnieznem. Wystawa pt. „ Uwiedziona przez sztukę” przybliżyła uczniom prace p. Roberty Marcinkowskiej, która na co dzień mieszkańcom Gniezna...(2140)
Czytaj więcej...

KONKURS szkolny j. angielskiego


poniedziałek, 13 marzec 2017
Dnia 10 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego: p. K. Starczewska, p. M. Majchrzak, p. M. Krówczyńska. Uczestnikami natomiast uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły. Konkurs miał formę testu pisemnego i trwał ok. 60 minut.Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych uczniów, stworzenie im możliwości potwierdzenia...(3741)
Czytaj więcej...

Naukowcy z SP5


czwartek, 09 marzec 2017
W czwartek 9 marca 2017 kl. VId wraz z p. Izabelą Obuszewską-Woźniak uczestniczyła w lekcji przyrody poza terenem szkoły. Zajęcia odbyły się w Kampusie Uczelni PWSZ ul. Wrzesińska na temat: Zjawisko fizyczne a chemiczne. Badanie gęstości cieczy. Plastik –fantastik. Po przeprowadzeniu szkolenia BHP uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, ubrani w: białe fartuchy, okulary ochronne i rękawiczki jednorazowe, przystąpili do wykonywania...(2448)
Czytaj więcej...

XIV RAJD ZIMOWY


sobota, 25 luty 2017
W sobotę 25 lutego 2017 r. odbył się rajd zimowy, w którym uczestniczyli uczniowie kl. IV c naszej szkoły wraz z panią Izabelą Obuszewską-Woźniak. Choć prognozy były niekorzystne na tego typu aktywność, ku naszemu miłemu zaskoczeniu dzień przywitał nas słońcem. Trasa nie była długa. Wiodła od stacji PKP w Jankowie Dolnym poprzez las, mijała stawy i wiła się przez pola aż do Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczytnikach Duchownych im. ks....(2176)
Czytaj więcej...

Czytanie łączy pokolenia


piątek, 10 marzec 2017
W piątek 10 marca w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze . Jest to wspólna akcja nauczycieli biblioteki i świetlicy. Zaprosiliśmy rodziców, babcie i dzieci do wspólnej zabawy. Najpierw rodziny pięknie czytały przygotowane przez siebie fragmenty książek z podziałem na role. Następnie dzieci odpowiadały na pytania konkursowe dotyczące znajomości literatury dziecięcej. Uczestnicy, którzy wykazali się wiedzą zostali nagrodzeni...(2134)
Czytaj więcej...

Życzenia na DZIEŃ MĘŻCZYZNY


czwartek, 09 marzec 2017
<<< KLIKNIJ aby ZOBACZYĆ lub DODAĆ własne życzenia(5595)
Czytaj więcej...

REKORD WOŚP


środa, 22 luty 2017
PIĄTECZKA ZAGRAŁA DLA WOŚP I POBIŁA SWÓJ REKORD0 Już przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski rozpoczął zbiórkę środków pieniężnych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując Kiermasz Pierników Świątecznych, wypiekanych w szkolnej świetlicy w ramach projektu „Kuchenne Rewelacje w SP5”. Największym powodzeniem cieszyły się serduszka witrażyki z czerwonym WOŚP-owym środkiem. W akcję włączyli się również...(2622)
Czytaj więcej...

WALENTYNKI W SP5


środa, 15 luty 2017
We wtorek, 14 lutego br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla społeczności szkolnej wiele niespodzianek. Mogliśmy wysłuchać audycji walentynkowej z życzeniami, a na dużej przerwie, o godzinie 11.25 uczniowie i nauczycieli szukali swojej drugiej połówki. Przedstawiciele SU ukryli w szkole dziesięć połówek serc, każda osoba, która znalazła kolorową połówkę serca, miała za zadanie odnalezienie innej osoby, która...(1984)
Czytaj więcej...

WOŚP-OWE PODKŁADKI...


niedziela, 12 luty 2017
...OD NAUCZYCIELI W ramach akcji WOŚP w Szkole Podstawowej nr 5 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego poprosili nauczycieli o przygotowanie własnoręcznie zdobionych podkładek pod kubki. Samorządowcy pozyskali środki finansowe na zakup podkładek od Rady Rodziców, ustalili rozmiar podkładek i zlecili wycięcie ich z płyty odpowiedniej grubości. Przed przerwą świąteczną gotowe deseczki – w ilości 30 szt. rozdali nauczycielom wraz z...(2171)
Czytaj więcej...

KONKURS FILMOWY PO ANGIELSKU


piątek, 27 styczeń 2017
W naszej szkole odbył się kolejny finał Konkursu na najlepszy filmik promujący zdrowe odżywianie w języku angielskim. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy 5a, którzy indywidualnie lub w grupach nakręcili filmiki, które miały na celu zachęcenie widzów do zdrowego żywienia i ukazujące negatywne skutki spożywania jedzenia typu fast food. Uczniowie samodzielnie przygotowali scenariusze według swoich pomysłów, inscenizację i rekwizyty...(3889)
Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka


piątek, 20 styczeń 2017
Styczeń jest miesiącem zimowym, pełen zimnych dni. Zdarzają się jednak takie dni, kiedy każdemu robi, się cieplej w sercu. To święto naszych Babć i Dziadków. ZOBACZ laurki wykonane przez klasę 3D(2158)
Czytaj więcej...

NA WYSTAWIE W MOK-U


czwartek, 19 styczeń 2017
UCZESTNICY KOŁA HISTORYCZNEGO W dniu 19 stycznia br. uczestnicy koła historii regionalnej, pod opieką p. Wioletty Smaglewskiej, wybrali się do MOK-u. Celem tych „zajęć w terenie” było poznanie twórczości dwóch gnieźnieńskich malarzy, Kazimierza i Bartosza Muszyńskich.Uczestnicy mieli okazję zapoznać się działalnością wybitnych gnieźnian nie tylko z przeszłości, ale także żyjących współcześnie. Na wystawie mogli obejrzeć abstrakcyjne...(2118)
Czytaj więcej...

Orszak Trzech Króli


piątek, 06 styczeń 2017
Inscenizacja z okazji 100 rocznicy OBJAWIEŃ FATIMSKICH(2205)
Czytaj więcej...

LEKCJA O CHICAGO


czwartek, 05 styczeń 2017
Pani Małgorzata Tomczak, emerytowana nauczycielka matematyki i nauczania zintegrowanego, odwiedziła naszą szkołę w czwartek 5 stycznia 2017 r. Pani Małgorzata, korzystając z zaproszenia od Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce, odbyła niedawno niezapomnianą podróż do Stanów Zjednoczonych. Podczas dwóch tygodni pobytu, pani Małgosia poznała zasady funkcjonowania polskiej szkoły w Chicago, specyfikę pracy nauczycieli, poprowadziła też...(2323)
Czytaj więcej...

Mistrzostwa Gniezna w piłce ...


niedziela, 01 styczeń 2017
...siatkowej dziewcząt (II miejsce) ZOBACZ FOTOGRAFIE...(2340)
Czytaj więcej...

Konkurs


sobota, 31 grudzień 2016
(2140)
Czytaj więcej...

Jasełka


czwartek, 29 grudzień 2016
Zobacz FOTOGRAFIE... ZOBACZ FILMIK...(2331)
Czytaj więcej...

Spotkania opłatkowe


środa, 21 grudzień 2016
Spotkania opłatkowe Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie klasy organizują swoje klasowe wigilie. W tym uroczystym dniu uczniowie przychodzą do szkoły w odświętnych strojach. Nikną waśnie i spory. Wszyscy wyczuwają podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Uczniowie wraz z wychowawcami dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia i przy pięknie nakrytym stole poznają świąteczne tradycje i zwyczaje, śpiewają kolędy i z...(2066)
Czytaj więcej...

5B na wystawie zabawek


wtorek, 20 grudzień 2016
Klasa 5 b na wystawie zabawek i warsztatach w MPPP. Robimy lalki - "motanki", dobrze się przy tym bawiąc i ucząc jednocześnie. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(2060)
Czytaj więcej...

Życzenia


poniedziałek, 19 grudzień 2016
(2307)
Czytaj więcej...

Powstanie Wielkopolskie


poniedziałek, 19 grudzień 2016
(2009)
Czytaj więcej...

SKILLS CHALLENGE (2016 r.)


poniedziałek, 19 grudzień 2016
SKILLS CHALLENGE (2016 r.) Zobacz FOTOGRAFIE - ZOBACZ FILMIKI: https://youtu.be/9OilAutDvNA(2089)
Czytaj więcej...

Mistrzostwa Gniezna w Warcabach


sobota, 17 grudzień 2016
Mistrzostwa Gniezna w Warcabach Klasycznych W dniu 16 grudnia 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką pani Magdaleny Adamczyk udali się na Mistrzostwa Szkół Podstawowych w warcabach klasycznychla klas I – III, zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 3 w Gnieźnie. Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Krzywdziński – kl. 2c, Ernest Przybyłek – kl. 2c, Krzysztof Kubacki – kl. 3b, Zuzanna Stachowiak – kl. 3b, Antonina Walczak...(2244)
Czytaj więcej...

WOŚP-OWY KIERMASZ PIERNIKÓW


piątek, 16 grudzień 2016
WOŚP-OWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNYCH PIERNIKÓW W przedświątecznym Tygodniu Dobrych Uczynków w SP5, Samorząd Uczniowski wraz z Świetliczakami w ramach projektu „Kuchenne Rewelacje w SP5” przygotował pyszne kolorowe pierniczki. Tradycja ich pieczenia sięga XIII wieku, kiedy w Polsce rozwinął się handel przyprawami. Dawniej słowo „piernik” oznaczało przyprawę korzenną, używaną do pieczenia ciast z dodatkiem miodu. Pierniki wyrabiane były...(2735)
Czytaj więcej...

35 rocznica STANU WOJENNEGO


poniedziałek, 12 grudzień 2016
(2173)
Czytaj więcej...

KARTKI ŚWIĄTECZNE


poniedziałek, 12 grudzień 2016
KARTKI ŚWIĄTECZNE OD UCZNIÓW SP5 W TRAKCIE TYGODNIA DOBRYCH UCZYNKÓW W poniedziałek, 12 grudnia br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami udali się z życzeniami oraz kartkami świątecznymi wykonanymi przez uczniów klas IV-VI na lekcjach plastyki z panią Beatą Łuczak do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wrzesińskiej. Jak co roku czekało nas tam bardzo miłe przyjęcie przez mieszkańców DPS oraz wiele wzruszających...(2317)
Czytaj więcej...

Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim


poniedziałek, 12 grudzień 2016
Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim wyniki etapu szkolnego: Oliwier Kostrzyński, kl. 6 b - 20 p. Rafał Filipiak, kl. 5 b - 17 p. Kacper Stopczyński, kl. 6 d - 15,5 p. Mateusz Posłuszny, kl. 6 a - 15,5 p. Mateusz Prus, kl. 6 b - 14,5 p. Oskar Nowicki, kl. 6 c - 12 p. Zofia Błaszak, kl. 6 a - 11,5 p. Kacper Rakowski, kl. 6 b - 11,5 p. Kornelia Nowak, kl. 4 b - 11 p. Alan Sroczyński, kl. 6 a - 11 p. Amelia Młodzikowska, kl. 5 a - 10...(2454)
Czytaj więcej...

Jarmark Bożonarodzeniowy


czwartek, 08 grudzień 2016
Jarmark Bożonarodzeniowy Od 6 do 11 grudnia na gnieźnieńskim Rynku odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy. Urząd Miejski wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury przygotował sporo atrakcji, każdego dnia jarmarku po południu rozpoczną się różne wystepy artystyczne. 8 grudnia, w godzinach popołudniowych, uczennice naszej szkoły: Julia Kieliszak i Gaja Jakubowska wystąpiły na scenie prezentyjąc swój program artystyczny.(2433)
Czytaj więcej...

POSZUKIWACZE RENIFERKÓW


środa, 07 grudzień 2016
POSZUKIWACZE RENIFERKÓW NA MIKOŁAJKACH NA SPORTOWO 7 grudnia br. uczniowie naszej szkoły jak co roku brali udział w „Mikołajkach na Sportowo”. W tym roku Samorząd Uczniowski przygotował dla uczestników nowe konkursy mikołajkowe. Przedstawiciele SU liczyli ilość czapek mikołajkowych oraz maskotek świątecznych przygotowanych przez każdą klasę na poziomie I-III i IV-VI. Nowa formuła polegała na procentowym wyłonieniu zwycięzców, dzięki...(2256)
Czytaj więcej...

YAMAHA w SP5


piątek, 02 grudzień 2016
YAMAHA w SP5 Dzisiaj w naszej szkole nauczyciele Szkoły Muzycznej YAMAHA zaprezentowali interaktywny pokaz, zachęcający uczniów do podjęcia nauki gry na instrumentach. Celem prezentacji było danie każdemu dziecku doświadczyć kontaktu z instrumentem i zaproszenie na bezpłatną lekcję próbną nauki gry na gitarze. Taką możliwość daje szkoła w piątek 02.12 o godzinie 17.30. (tel. 608 055 166) ZOBACZ FOTOGRAFIE(2332)
Czytaj więcej...

Iluzjonista w naszej szkole


piątek, 02 grudzień 2016
Iluzjonista w naszej szkole Występ iluzjonisty wprowadził do szkoły odrobinę magii. Uczniowie mogli wkroczyć do świata z innego wymiaru, odkrywając tajniki magii oraz niepowtarzalnych i trudnych do wyjaśnienia zjawisk. Każdy uczestnik spotkania „zachodził w głowę” jak mogło dojść do takich „cudów” na jego oczach.Do swoich sztuczek iluzjonista zapraszał uczniów z widowni aby mu asystowali – dzięki czemu mogli z bliska przyglądać się...(2768)
Czytaj więcej...

Mistrzostwo Gniezna w Piłce Ręcznej


czwartek, 01 grudzień 2016
Mistrzostwo Gniezna w Piłce Ręcznej Chłopców(2137)
Czytaj więcej...

KUCHENNE REWELACJE


środa, 23 listopad 2016
KUCHENNE REWELACJE NA ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W środę, 23 listopada br. Samorząd Uczniowski oraz Świetliczaki w ramach projektu „Kuchenne Rewelacje w SP5” przygotowali dwie tradycyjne dziękczynne potrawy: zupę dyniową oraz jabłecznik. Pierwsza uczta dziękczynna odbyła się według legendy w 1621 roku, a na stole pojawiły się potrawy przygotowane z jesiennych zbiorów, dlatego też postanowiliśmy wykorzystać do przygotowania naszych potraw...(2275)
Czytaj więcej...

HANKSGIVING DAY


czwartek, 24 listopad 2016
AMERYKAŃSKIE ŚWIĘTO W SP 5 - THANKSGIVING DAY W dniu 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Amerykańskie Święto Dziękczynienia. Święto Dziękczynienia - Thanksgiving Day – to święto obchodzone w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada jako pamiątka pierwszego Dziękczynienia członków kolonii Plymouth w 1621. Świętem narodowym ogłosił je w 1863 roku prezydent Abraham Lincoln. Zazwyczaj spędza się je w gronie rodzinnym, a...(2775)
Czytaj więcej...

Offeliada dla najmłodszych


poniedziałek, 28 listopad 2016
Offeliada dla najmłodszych W listopadzie uczniowie klasy 2 B wraz z wychowawczynią Wiolettą Januchowską uczestniczyli w imprezie bibliotecznej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna podczas X Festiwalu Filmowego Offeliada. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z książką „Filmowe rymowanki" Grażyny Adamowicz-Grzyb, która okazała się przewodnikiem po świecie pojęć i zagadnień filmowych. Dzieci brały udział w różnych...(1978)
Czytaj więcej...

Święto Niepodległości w SP 5


czwartek, 10 listopad 2016
Święto Niepodległości w SP 5 W czwartek, 10 listopada br. społeczność SP5 obchodziła Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele ubrali się na biało-czerwono, oraz przypięli do swoich ubrań kotyliony symbolizujące flagę Polski. Klasy, które najliczniej włączyły się w tę akcję SU to: 2a, 2b, 2c, 3d, 4a, 4b, 4c oraz 6a. Część klas przygotowała również specjalne gazetki tematyczne w swoich salach lekcyjnych, a do...(2208)
Czytaj więcej...

BEZPIECZNY PIESZY!!!


poniedziałek, 28 listopad 2016
BEZPIECZNY PIESZY TO WIDOCZNY PIESZY !!! Do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi zazwyczaj w miesiącach jesiennych. Nieoświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawia, że dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Zdarza się, że piesi wymuszają pierwszeństwo na...(2704)
Czytaj więcej...

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA 2016


poniedziałek, 28 listopad 2016
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA 2016 W poniedziałek, 28 listopada br. uczniowie SP5 wzięli udział w przygotowanej przez Samorząd Uczniowski dyskotece andrzejkowej w Miejskim Ośrodku Kultury. W trakcie dyskoteki, poza świetną zabawą przy najnowszych przebojach czekało na uczestników wiele atrakcji przygotowanych przez SU. Przy wejściu każdy uczestnik otrzymywał numerowany bilet, na podstawie którego co 15 minut można było odebrać słodki upominek...(2299)
Czytaj więcej...

MISIOWO – QUIZOWO


piątek, 25 listopad 2016
MISIOWO – QUIZOWO, DZIEŃ MISIA W SP5 W piątek, 25 listopada br. Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów niespodziankę z okazji Dnia Misia. Każdy chętny uczeń mógł rozwiązać Quiz wiedzy o Misiach z Bajek, przygotowany przez Mateusza Posłusznego z kl. 6a – Przyjaciela Samorządu. Niektóre pytania sprawiały rozwiązującym wiele trudności – np. trudno było sobie przypomnieć, które uszko miał klapnięte Miś Uszatek. Za poprawne...(2358)
Czytaj więcej...

Mistrzostwa Gniezna w Unihokeja


czwartek, 24 listopad 2016
Mistrzostwa Gniezna Szkół Podstawowych w Unihokeja dziewcząt Dnia 25.10.16 r.w Szkole Podstawowej nr 2 w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Unihokeja dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce i tym samym zdobyły awans do rozgrywek powiatowych, które odbędą się 08.11.2016 r. w Niechanowie. W skład drużyny wchodziły następujące uczennice: Vanessa Pakkala, Wiktoria Stołowska, Oliwia Łaczkowska, Kaja...(2236)
Czytaj więcej...

Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja


czwartek, 24 listopad 2016
Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja dziewcząt Reprezentantki naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce w Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Unihokeja dziewcząt i tym samym zdobyły awans do rozgrywek powiatowych, które odbyły się dn.08.11.2016 r. w Niechanowie. Nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce w powiecie. W skład drużyny wchodziły następujące uczennice: Vanessa Pakkala, Wiktoria Stołowska, Oliwia Łaczkowska, Kaja Pawlak, Malina Piasecka,...(2432)
Czytaj więcej...

Odkryli skarby w muzeum...


czwartek, 24 listopad 2016
Odkryli niezwykłe i cenne skarby w muzeum. W dn. 24 listopada br. grupa uczniów z koła historii regionalnej pod opieką p. Wioletty Smaglewskiej wybrała się do Muzeum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. Dzieci miały poznać zadania muzeum oraz zwiedzić stałą wystawę. Każdy z uczestników na początku zajęć otrzymał kartę pracy, którą stała się kolorowa "Mapa Skarbów". Z pomocą p. Wioletty Smaglewskiej, prowadzącej zajęcia, uczniowie stali się...(2294)
Czytaj więcej...

„Zimowe” uczczenie 98 rocznicy...


piątek, 11 listopad 2016
„Zimowe” uczczenie 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości W piątek 11 listopada odbył się XVI Rajd Niepodległości, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły (kl. IVc i SU) wraz z panią Izabelą Obuszewską-Woźniak. Przy obfitych opadach śniegu wędrowaliśmy po Gnieźnie: ul. Mariana Wachtla – ul. 28 Grudnia – ul. Bohaterów Westerplatte – ul. Armii Krajowej – ul. Powstania Warszawskiego – ul. Kampanii Wrześniowej – ul. Armii...(2123)
Czytaj więcej...

Zwyciężyły „Szybkie i Piękne”


sobota, 19 listopad 2016
Zwyciężyły „Szybkie i Piękne” Dnia 19 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w grze miejskiej pt: „Śladami walk o Niepodległą” organizowanej przez Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie . Reprezentowały naszą społeczność szkolną dziewczyny z SU, które zgodnie z ubiegłoroczną tradycją przyjęły nazwę „Szybkie i Piękne”, pod opieką pani Izabeli Obuszewskiej- Woźniak. Celem gry było upamiętnienie rocznicy odzyskania niepodległości...(1985)
Czytaj więcej...

Dzień Życzliwości w świetlicy


poniedziałek, 21 listopad 2016
Dzień Życzliwości w świetlicy 21 listopada 2016r. wszystkie klasy I – III wraz z wychowawcami odwiedziły świetlicę szkolną. Panie: Magdalena Adamczyk, Żaneta Piskorz i Edyta Zykowska przygotowały dla uczniów przedstawienie kukiełkowe pod tytułem „Pan Borsuk”. Naszym celem było przypomnienie dzieciom, że należy sobie nawzajem pomagać, być miłym i uprzejmym ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy sami będziemy potrzebować pomocy. Po...(2564)
Czytaj więcej...

Teatr „Herbii” w SP5


poniedziałek, 21 listopad 2016
Teatr „Herbii” w SP5 W poniedziałek 21 listopada 2016 roku do naszej szkoły przyjechali aktorzy z Teatru „Herbii” z Leszna. Aktorzy z tego teatrzyku, są już dobrze znani naszym uczniom. Ich przedstawienia są bardzo zabawne i za każdym razem niosą ze sobą jakieś mądre przesłanie. Tak też było i dzisiaj. Przedstawili spektakl pt. „Baśń o 12 braciach". Na scenie pojawiła sie przepiękna scenografia, aktorzy występowali w strojach...(2609)
Czytaj więcej...

PRZED ŚWIĘTEM ZMARŁYCH


piątek, 28 październik 2016
PRZED ŚWIĘTEM ZMARŁYCH 28 października 2016 r., w przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie klas 2c i 2d wraz z wychowawczyniami p. Ewą Bielanowską i p. Grażyną Kędzierską odwiedzili miejsce pamięci narodowej. Pogoda była iście jesienna, deszczowo i wietrznie. Nie stanowiła jednak dla nich problemu. Mimo tak niesprzyjającej aury, wybrali się do parku przy ul. Kościuszki przed Pomnik Poległych i Pomordowanych w czasie II wojny światowej....(1901)
Czytaj więcej...

Wyjście edukacyjne klas 5 b i 5 c


środa, 16 listopad 2016
Wyjście edukacyjne klas 5 b i 5 c W ramach poznawania interesujących miejsc Gniezna klasy piąte spotkały się z przewodnikiem po Szlaku Piastowskim i odwiedziły cmentarz św. Piotra i Pawła, uważany za jeden ze starszych polskich cmentarzy, by przejść śladami gnieźnieńskich mieszczan. Uczniowie zapalili znicze, by dodatkowo uczcić pamięć zasłużonych gnieźnian. ZOOBACZ FOTOGRAFIE...(2147)
Czytaj więcej...

MARCINKI w SP5


czwartek, 10 listopad 2016
MARCINKI w SP5 9 i 10 listopada br. w SP5 w ramach projektu „Kuchenne Rewelacje w SP5”, Świetliczaki i członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z koordynatorem: p. Żaneta Piskorz i opiekunami: p. M. Adamczyk, E. Zykowską, I.Obuszewską-Woźniak i M. Skrzydlewską-Korpik, przygotowywali z okazji Marcinek mini rogaliki. By tradycji stało się zadość, uczniowie pod czujnym okiem opiekunów własnoręcznie ugniatali i wałkowali ciasto, a następnie...(2184)
Czytaj więcej...

„CUDA NIEWIDY Z DYNI” w MOKu


wtorek, 01 listopad 2016
„CUDA NIEWIDY Z DYNI” 2016 W MOK 31 października br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz autorzy instalacji z dyni z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w corocznej wystawie dyń organizowanej przez MOK. Pokaz rozpoczął się o godzinie 18.00. Na początku obejrzeliśmy występy sekcji MOK, a największą niespodzianką był pokaz ZUMBY, w którym udział wzięła jedna z naszych opiekunek – pani Izabela. W trakcie imprezy...(2496)
Czytaj więcej...

"Kochasz dzieci, nie pal śmieci"


niedziela, 13 listopad 2016
14 listopada - Dzień Czystego Powietrza „Kochasz dzieci, nie pal śmieci” Palenie śmieci w piecach domowych jest zjawiskiem powszechnym. W sezonie grzewczym coraz częściej oddychamy śmierdzącym, trującym dymem. Według raportów Komisji Europejskiej każdego roku umiera 28 tysięcy Polaków tylko z powodu oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Nie pozwólmy, aby sąsiedzi truli nasze dzieci. Czas działać! Podczas spalania emitowane są do...(2263)
Czytaj więcej...

5c w Bibliotece Pedagogicznej


środa, 02 listopad 2016
Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej 2 listopada 2016 r. klasa 5c pod opieką wychowawcy pani Magdaleny Adamczyk udała się do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Gnieźnie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez panią Katarzynę Wilczkowską. Składały się one z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas pierwszej uczniowie poznali cztery typy ludzkich temperamentów: sangwinik, flegmatyk, choleryk i melancholik....(2394)
Czytaj więcej...

DYNIOWE INSPIRACJE W SP5


piątek, 28 październik 2016
KONKURS „DYNIOWE INSPIRACJE W SP5” ROZSTRZYGNIĘTY W piątek, 28 października br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ocenili wszystkie przygotowane przez uczniów naszej szkoły instalacje z dyni. Do konkursu zgłoszonych zostało ok. 50 prac, co sprawiło, że wybranie tych najciekawszych było niezwykle trudne. Największym zaangażowaniem wykazały się klasy: 2b, 3d oraz 4a. Największe dynie przygotowały klasy 3a, 4b i 6a. Wszystkie klasy...(2791)
Czytaj więcej...

KONKURS "BÓBR"


czwartek, 27 październik 2016
XI Konkurs Informatyczny Bóbr Miło nam poinformować, że zawody XI edycji Konkursu Informatycznego Bóbr odbędą się odpowiednio: 7 listopada 2016, w godz. 12.00-13.00 „Senior” – szkoły ponadgimnazjalne, 8 listopada 2016, w godz. 12.00-13.00 „Junior” – gimnazja, 9 listopada 2016, w godz. 12.00-13.00 „Benjamin” – szkoły podstawowe IV-VI, 10 listopada 2016, w godz. 12.00-13.00 „Skrzat” – szkoły podstawowe I-III. 9 listopada 2016 r., w godz....(2924)
Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 5 b do Poznania


czwartek, 27 październik 2016
Wycieczka klasy 5 b do Poznania Łączymy przyjemne z pożytecznym na wycieczce edukacyjno- integracyjnej do Poznania. Najpierw kultura pradziejowa Wielkopolski i starożytny Egipt. Później poznański renesansowy Ratusz z Koziołkami i piękna barokowa fara. A na koniec trochę gwary poznańskiej oraz własnoręcznie wykonane słodkości. Pogada i humory dopisały. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(2052)
Czytaj więcej...

ŚLADAMI GNIEŹNIEŃSKICH MIEJSC...


środa, 26 październik 2016
RAJD „ŚLADAMI GNIEŹNIEŃSKICH MIEJSC PAMIĘCI” W NOWEJ ODSŁONIE 26 października odbył się rajd ,,Śladami gnieźnieński miejsc pamięci" organizowany corocznie przez Samorząd Uczniowski. Wyprawę rozpoczęliśmy o godzinie 14.30. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Każda grupa otrzymała kopertę, w której była mapa i karta z zadaniami. Zaczynając od naszej szkoły, na podstawie mapy odwiedzaliśmy różne miejsca pamięci i zapalaliśmy przy...(1990)
Czytaj więcej...

WebQuest: Bezpiecznie w sieci


wtorek, 25 październik 2016
Witamy serdecznie w naszym WebQueście. WebQuest przeznaczony jest dla uczniów klasy VII szkoły podstawowej. Zapraszamy i powodzenia! Autorka WebQuestu:Agnieszka Walczak(3397)
Czytaj więcej...

NIE ZAPOMNIMY...


poniedziałek, 24 październik 2016
„NIE ZAPOMNIMY” – PO RAZ KOLEJNY ZAPŁONĘŁY ZNICZE NA OPUSZCZONYCH MOGIŁACH W poniedziałek, 24 października br. przedstawiciele SU po raz kolejny zorganizowali akcję „Nie Zapomnimy”. W akcję zbierania zniczy włączyły się wszystkie klasy, a najwięcej zniczy dostarczyły klasy:2a, 2c, 2d, 3d, 4a, 4c oraz 5c, za co serdecznie DZIĘKUJEMY! Samorząd Uczniowski po raz drugi porządkował i ozdabiał zaniedbane mogiły na cmentarzu Św. Piotra i Pawła...(2190)
Czytaj więcej...

XVI RAJD TURYSTYCZNY


sobota, 22 październik 2016
XVI RAJD TURYSTYCZNY „JESIEŃ NA ZIEMI GNIEŹNIEŃSKIEJ” IM. STAROSTY JACKA MARCINIAKA Dnia 22.10.2016 grupa piechurów z naszej szkoły (członkowie SU i uczniowie kl. IV c) pod opieką p. Izabeli Obuszewskiej-Woźniak i p. Marty Skrzydlewskiej - Korpik, zebrała się na starcie XVI Rajdu Turystycznego „Jesień na Ziemi Gnieźnieńskiej” im. Starosty Jacka Marciniaka organizowanego przez PTTK o/Gniezno. Tym razem celem naszej wędrówki była wieś...(2088)
Czytaj więcej...

SU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH


piątek, 21 październik 2016
PRZEDSTAWICIELE SU NA KURSIE „SAMORZĄDNOŚĆ UCZNIOWSKA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH” 21 października 2016 roku o godzinie 8.30 rozpoczęło się szkolenie „Samorządność Uczniowska dla szkół podstawowych” zorganizowane dla przedstawicieli Samorządów Uczniowskich wszystkich szkół podstawowych z Gniezna. Organizatorem głównym było Gimnazjum nr 2 z Gniezna. Sejmik odbyły się w auli na drugim piętrze. Spotkanie otworzyła Pani Anna Bentyn wraz z...(2307)
Czytaj więcej...

Wielkie święto KODOWANIA


środa, 19 październik 2016
Europejski Tydzień Kodowania trwa od 15 do 23 paździenika 2016 r. W ciągu tych 7 dni tysiące osób będzie stawiać pierwsze kroki w świecie kodowania. Nasi uczniowie już od paru lat uczą się kodować: zobacz. Ucząc się kodowania poznajemy język maszyn i technologii, którą się posługują. Stajemy się aktywnymi twórcami i dostajemy narzędzia do zmieniania świata. Zdajemy sobie sprawę, że umiejętności programowania są niezwykle ważne dla...(2054)
Czytaj więcej...

Warsztaty integracyjne


piątek, 21 październik 2016
Warsztaty integracyjne w ramach projektu „Carpe diem” W dniu 19 października 2016 r. Szkołę Podstawową nr 5 po raz kolejny odwiedziły osoby niepełnosprawne intelektualnie ze Stowarzyszenia RAZEM wraz z ich opiekunami. Gościli oni w związku z realizacją projektu „Carpe diem”, w ramach którego przeprowadzone zostały dwugodzinne warsztaty integracyjne z uczniami naszej szkoły. Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali uczniowie klasy V...(2217)
Czytaj więcej...

Dzień NAUCZYCIELA


czwartek, 20 październik 2016
ZOBACZ FOTOGRAFIE...(2241)
Czytaj więcej...

Z WIZYTĄ U PATRONA


środa, 19 październik 2016
Z WIZYTĄ U PATRONA Wtorek, 18 października 2016 roku, pogodny jesienny poranek, idealny czas, aby odbyć jakże ważną dla naszych klas podróż. Tym razem celem naszej wyprawy stało się muzeum naszego Patrona, wielkiego polskiego pisarza i podróżnika. My, uczniowie klas 2a i 2c Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Gnieźnie jeszcze niewiele wiedzieliśmy o nim, a zbliża się kolejna rocznica nadania imienia naszej szkole. Muzeum -...(2059)
Czytaj więcej...

TAJEMNICZY ŚWIAT SUMATRY


środa, 19 październik 2016
TAJEMNICZY ŚWIAT SUMATRY – WARSZTATY ARTYSTYCZNE 19 października 2016 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy 4c z opiekunkami: panią Izabelą Obuszewską-Woźniak i panią Martą Skrzydlewską-Korpik wzięli udział w drugich warsztatach artystycznych. Organizatorem głównym wystawy i warsztatów jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Wystawa, na podstawie której zostały przygotowane warsztaty nosi tytuł "Tajemniczy...(2450)
Czytaj więcej...

ZASADY KORZYSTANIA Z TELEFONÓW


środa, 19 październik 2016
w Szkole Podstawowej nr 5 im. A. Fiedlera ZOBACZ ZASADY -(2540)
Czytaj więcej...

Na meczu Lecha Poznań


niedziela, 16 październik 2016
Hej Kolejorz... uczniowie z SP5 na meczu Lecha Poznań Dnia 16 października br. grupa 46 uczniów naszej szkoły uczestniczyła kolejny raz w tym sezonie w meczu LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań - Wisła Kraków. W ubiegłym miesiącu byliśmy również w Poznaniu na meczu przyjaźni Lecha, który podejmował Arkę Gdynię. Jak zawsze towarzyszył nam doping i super zabawa oraz smaczne Hot-dogi. W tym roku był to nas ostatni wyjazd, będziemy śledzić...(2153)
Czytaj więcej...

Gortat Team w SP5


poniedziałek, 17 październik 2016
(2066)
Czytaj więcej...

Pomagamy dzieciom w Strzelczyskach


poniedziałek, 17 październik 2016
(2388)
Czytaj więcej...

30 WRZEŚNIA 2016 - DZIEŃ...


środa, 12 październik 2016
...CHŁOPAKA I ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W piątek, 30 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka i Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, pod hasłem „Pomnóżmy Chłopaków z SP5”. Koordynatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia była pani Agnieszka Jania i Samorząd Uczniowski. Z okazji obchodów tych dwóch ważnych świąt SU przygotował różnego rodzaju konkursy i quizy z tabliczki mnożenia. Uczniowie wysłuchali audycji z...(2016)
Czytaj więcej...

„TELEFONICZNE LATAWCE”


poniedziałek, 10 październik 2016
ZOBACZ FOTOGRAFIE...(2245)
Czytaj więcej...

„Co anioły robią w niebie?”


poniedziałek, 10 październik 2016
Konkurs Plastyczny pt. „Co anioły robią w niebie?” 3 października 2016 roku uczeń naszej szkoły z kl. III b Jakub Bonkowski pod opieką katechety ks. Grzegorza Dębowskiego wzięli udział w uroczystej gali wręczenia nagród zwycięzcom Archidiecezjalnego Konkursu Plastycznego pt. „Co anioły robią w niebie?” Spośród 242 nadesłanych prac jury w składzie: Pani Małgorzata Nijak-Kucharska (artysta plastyk) oraz Pan Ryszard Modrzejewski (artysta...(2142)
Czytaj więcej...

Code Week Polska


czwartek, 06 październik 2016
Od 15-23 października trwa TYDZIEŃ KODOWANIA! Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Warsztaty, szkolenia, debaty i różne inne wydarzenia mają służyć zachęcaniu do nauki kreatywnego programowania. Tydzień Kodowania jest dla wszystkich, niezależnie od wieku,...(2667)
Czytaj więcej...

SU na warsztatach plastycznych


poniedziałek, 03 październik 2016
SAMORZĄD UCZNIOWSKI UCZESTNIKIEM WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH Dnia 28 września 2016 r. chętni członkowie SU i kl. IVc wzięli udział w warsztatach plastycznych opartych na kanwie wystawy „Cichy świat w sztuce” otwartej w MOK-u. Warsztaty rozpoczęło zwiedzanie tej niezwykłej wystawy malarstwa i grafiki niesłyszących artystów, którzy potrafią wyrazić sztukę w sposób tak wyrazisty jakby ją słyszeli. Po kilku ciekawych uwagach ze strony...(1920)
Czytaj więcej...

Sztafetowe Biegi Przełajowe


czwartek, 29 wrzesień 2016
Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Biegi odbyły się w dniu 27 września 2016 r. na tere nie stadniny ogierów. W biegach startowało 12 szkół z Gniezna i powiatu. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce a chłopcy VI. Reprezentacja dziewcząt: Malina Piasecka, Jagoda Cegielska, Anna Budasz, Wanessa Bubacz, Julia Siudzińska, Natalia Bubacz, Wiktoria Stołowska, Eliza Wojciechowska, Rezerwa: Kaja Pawlak,...(2039)
Czytaj więcej...

Uzupełniające wybory do SU


wtorek, 27 wrzesień 2016
UZUPEŁNIAJĄCE WYBORY PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 KAMPANIA WYBORCZA DO SU 2016/2017 Kampania do Samorządów Klasowych trwała do 7 września br. Również do 7 września br. każda klasa IV-VI miała za zadanie wybrać w demokratycznych wyborach od 1 do 3 kandydatów so SU oraz zgłosić ich nazwiska Zarządowi Samorządu Uczniowskiego. Dnia 9 września br. odbyło się spotkanie Przedstawicieli Samorządu...(2458)
Czytaj więcej...

„ŚWIĘTO LATAWCA”


niedziela, 25 wrzesień 2016
PUCHAR I DARMOWA DYSKOTEKA Z „ŚWIĘTA LATAWCA” NA POLACH LEDNICKICH W niedzielę, 25 września br. Samorząd Uczniowski oraz Koło Regionalne wraz z opiekunkami już po raz szósty uczestniczyli w „Święcie Latawca” na Lednicy, organizowanym przez MOK w Gnieźnie. Jak co roku zarejestrowaliśmy około trzydziestu latawców wykonanych przez uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy wyjazdu mieli za zadanie zaprezentować wszystkie latawce komisji i...(2241)
Czytaj więcej...

ODEBRALIŚMY NAGRODĘ


sobota, 24 wrzesień 2016
ODEBRALIŚMY NAGRODĘ W dniach 21-23 września 2016 r. w ramach nagrody XX edycji programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”, razem z p. Grażyną Janowską-Marek i p. Izabelą Obuszewską-Woźniak przebywaliśmy na zielonej szkole w ośrodku „Zoom Natura”, w Janowie Lubelskim. Nagroda ta miała na celu połączenie aktywnej edukacji w terenie z doświadczeniami ekologicznymi 15 placówek z całej Polski, które tam spotkaliśmy pod...(2157)
Czytaj więcej...

Rozpoczęcie 63. sezonu w MOKu


środa, 21 wrzesień 2016
NIESAMOWITE ROZPOCZĘCIE 63. SEZONU KULTURALNEGO W MOK GNIEZNO W niedzielę, 11 września br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z SP5 wraz z opiekunkami wzięli udział w wernisażu wystawy „CHICHY ŚWIAT W SZTUCE”. Była to niezwykła wystawa, ponieważ autorami prezentowanych prac byli niesłyszący artyści: Joanna Wieczorek – malarka oraz Łukasz Czuperny – grafik. Prace pani Joanny przedstawiały przede wszystkim konie, natomiast na...(3016)
Czytaj więcej...

2 września


sobota, 03 wrzesień 2016
Udział we Mszy Świętej inaugurującej nowy rok szkolny 2016 - 2017 2 września Pani dyrektor, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły udali się na mszę świętą inaugurująca nowy rok szkolny 2016/2017.Podczas nabożeństwa ks. Grzegorz Dębowski poświęcił tornistry i przybory szkolne uczniom klasy I. aktualnosci/2016_2017/wrz_pazdz/2016_09_02(2570)
Czytaj więcej...

"Pierwszy dzwonek" wołał do szkoły


czwartek, 01 wrzesień 2016
"Pierwszy dzwonek" wołał dziś do szkoły 1 września p. Paulina Pacesz uroczyście powitała wszystkich obecnych, a szczególnie uczniów z I klasy. Następnie p. Anna Wójcik-Starczewska, dyrektor SP 5, przypomniała, że uczniowie z klas szóstych, zgodnie z mocą reformy, jeszcze przez dwa lata pozostaną z nami. zobacz więcej...(2251)
Czytaj więcej...
Czcionka
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button