Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

       Dnia 19.10.2019 roku ( w sobotę)   chętni uczniowie z klasy 4a wraz z opiekunką kółka turystycznego p. Grażyną Janowską - Marek wzięli udział w Rajdzie do Koronowa. Do tego urokliwego miasteczka dojechaliśmy autokarem gdzie czekał na uczestników pan przewodnik, który oprowadził nas po tej miejscowości i zapoznał z jego historią . Trasa wiodła przez zabytkowy Rynek, malownicze uliczki, aż w końcu dotarliśmy i zwiedziliśmy bazylikę oraz zdobyliśmy najwyższe wzniesienie Koronowa. Na koniec 8-io kilometrowej trasy zobaczyliśmy synagogę, kirkut oraz przeszliśmy przez najwyższy most w Europie kolejki wąskotorowej.

Uzupełnieniem tego atrakcyjnego dnia była piękna , słoneczna pogoda , która towarzyszyła nam na całej trasie.

Do zobaczenia na następnym rajdzie.

 

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...

 

 

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button