akt0309 2020"Nasza podróż do świata teatru" to zajęcia, które zostały przeprowadzone na języku polskim w klasie 6a w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru.

Podczas tych zajęć uczniowie: poznali teatr i obowiązujące w nim zasady (np. zasady zachowania podczas spektaklu), utrwalili słownictwo związane z teatrem, rozwijali swoją ekspresję twórczą. Tworzyli laurki dla twórców teatru z zredagowanymi życzeniami.  Laurki z życzeniami zostały zebrane i drogą mailową przesłano je do Teatru w Gnieźnie.

Kolejnym zadaniem w ramach zajęć związanych z Międzynarodowym Dniem Teatru było projektowanie afiszy teatralnych, w których uczniowie poinformowali o mającym się odbyć przedstawieniu. Ludźmi tworzącymi spektakl mieli być uczniowie z klasy. Zaczęło się więc obsadzanie ról i przydzielanie zadań...

Podczas projektowania pamiętano, aby były wszystkie obowiązkowe elementy. Uczniowie dobierali trafnie elementy plastyczne, czyli np. rysunki do tematyki sztuki. Zadbali o estetykę. Technika wykonania była różnorodna.

Prace można zobaczyć, klikając na poniższe linki: