Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

W dniu 21 września br. klasa 7a, pod opieką wychowawcy p. W. Smaglewskiej, uczestniczyła w zajęciach pod hasłem "Smaki dziedzictwa".

W/w "lekcja w terenie" została przeprowadzona przez p. J. Mikołajczyka, edukatora MPPP, w ramach odbywających się Europejskich Dni Dziedzictwa. Podczas zajęć uczniowie: poznali lepiej historię miasta związaną  z Kareją  (ulica Bolesława Chrobrego), dowiedzieli się o zwyczajach kulinarnych mieszkańców Gniezna dawniej i dzisiaj, poszerzyli swoją wiedzę na temat gwary wielkopolskiej.

Spacer zakończył się pobytem w Restauracji Europejskiej, gdzie pod kierunkiem p. Mikołajczyka uczniowie przygotowali gzik.

Spotkanie zakończono wspólnym posiłkiem, czyli pyrami z gzikiem. 

fotoZobacz fotogrfie...