Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Uczniowie kl. 1-3 Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie pod opieką wych. E. Bielanowskiej, B. Bobkiewicz, I. Fryda, W. Januchowskiej, G. Kędzierskiej, E. Zykowskiej aktywnie włączyli się do akcji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu pod hasłem „Bezpiecznie i zdrowo spaceruję”.

Przed przystąpieniem do zadań praktycznych dzieci uczestniczyły w zajęciach teoretycznych nt. bezpiecznego poruszania się po drogach, ulicach, bezpiecznej zabawy na terenie szkoły i poza nią, wartości ruchu dla naszego zdrowia i ochrony środowiska poprzez ekologiczną promocję form mobilności takich jak; środki transportu zbiorowego, rower, czy ruch pieszy- spacer. Podczas zajęć wykorzystano atrakcyjne metody i formy oraz materiały dydaktyczne.

Po zajęciach w salach lekcyjnych uczniowie zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe wyruszyli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w praktyce. Pokonywali i uczyli się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w miejscach z sygnalizacją świetlną i bez niej.
 
Po powrocie do placówki podsumowali swoje spostrzeżenia:
- na spacerze trzeba być uważnym, przestrzegać zasad ruchu drogowego
- noszenie kamizelek i innych odblasków dodatkowo chroni nas na drogach, bo jesteśmy widoczni
- poprzez spacer poprawia się nasza kondycja fizyczna, ruch jest bardzo ważny dla naszego zdrowia
- pokonując drogę do szkoły spacerem, rowerem czy miejskim transportem chronię swoją planetę przed zatruwaniem jej spalinami.
 
Dzięki takim akcjom uczniowie nabywają ważne wiadomości o bezpieczeństwie, zdrowiu i o ochronie środowisk.

fotoZOBACZ ZDJĘCIA...