Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

„Wyspy (NIE)odległe” taki tytuł nosił warsztat czytelniczo-plastyczny adresowany do uczniów klas I-III, odbywający się w gnieźnieńskim Centrum Kultury eSTeDe w ramach Festiwalu Literackiego ENDEMITY. Tym razem myślą przewodnią była CHOROBA.

Temat trudny, ale jak najbardziej na czasie. Uczniów klasy 3a , którzy mieli okazję uczestniczyć w tych zajęciach, czekała wyprawa w wyimaginowany archipelag wysp. Najpierw zostali wprowadzeni w historię wysp, stali się ich mieszkańcami, a następnie w serii ćwiczeń plastycznych i ruchowych tworzyli archipelag. W kolejnym etapie musieli nawiązać skuteczną komunikację, poznać swoje możliwości, aby wspólnie stawić czoło groźnemu tajfunowi, który nadciągał po raz kolejny.

Wyspy były metaforą bycia odrębnym (innym), także osobą w tanie choroby, a sam warsztat miał na tę inność uwrażliwić i uświadomić, że bez względu na to jacy jesteśmy, zasługujemy na szacunek, przyjaźń i miłość. Zajęcia bardzo ciekawe, inspirujące, wyzwalające w dzieciach pokłady energii, uczące empatii, współpracy i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

W celu wyciszenia emocji przed powrotem do szkoły, udaliśmy się jeszcze do mieszczącej się w sąsiedniej sali Galerii, aby obejrzeć wystawę budowli z kloców Lego.

Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale bogatsi o nowe, ciekawe doświadczenia.

 fotoZobacz fotografie...