Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Walentynki i tłusty czwartek w naszej szkole.

 
14 lutego br. obchodziliśmy w naszej szkole święto zakochanych.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował audycję z pięknymi piosenkami i ciekawostkami na temat tego święta. Audycję poprowadziły uczennice z klasy 8A. Każdy uczeń, w ostatnim tygodniu przed feriami, mógł wrzucać do skrzynki życzenia dla swojej sympatii bądź dla przyjaciela.
Podczas szkolnych walentynek wszystkie listy zostały rozdane.
Była to miła inicjatywa, z której ucieszył się każdy obdarowany życzeniami. Również na przerwach odbył się kiermasz ciasta. Każdy chętnie skosztował wypieków, bądź kupił ciastko jako słodki prezent dla swojej sympatii.
Ten dzień minął w bardzo pozytywnym klimacie. Każdy uczeń znalazł coś dla siebie i mógł wprowadzić się w walentynkowy nastrój! Natomiast dwa dni później świętowano w naszej szkole tłusty czwartek. W tym dniu tradycyjnie warto zjeść choć jednego pączka, ponieważ im więcej pączków skosztuje się, tym więcej szczęścia będzie w tym roku kalendarzowym.
W związku z w/w tradycją Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz, podczas którego uczniowie mogli zakupić pyszne pączki. Natomiast pieniądze z tej sprzedaży słodkości zostaną przeznaczone na cel charytatywny związany z rehabilitacją Pana Romana B., taty naszej uczennicy. Kolejne charytatywne kiermasze ciasta na w/w rehabilitację odbędą się na terenie szkoły podczas tygodnia karnawwałowego.
Samorząd Uczniowski zaprasza do zabawy karnawałowej na przebranie oraz także do wzięcia udziału w w/w akcji charytatywnej.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...