Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Rajd pieszy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu”.

Celem Tygodnia Mobilności jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

Nasi uczniowie z klas 4b, 5b, 6a, 6b, 7a, 7b, 8a wspólnie z nauczycielami wykorzystując alternatywne środki transportu (pieszo/rower) udali się dziś (25 września) na wspólny piknik integracyjny do Nadleśnictwa Gniezno - Wiata Edukacyjna "Gajówka".

Po dotarciu do celu przy ognisku piekliśmy kiełbaski i graliśmy w różne gry na świeżym powietrzu.
Pogoda i humory nam dopisywały.
Pamiętaliśmy również o właściwym zachowaniu – nie śmiecimy – sprzątamy.

Weseli i pełni wrażeń wróciliśmy do Gniezna w poczuciu, że aktywnie spędzony czas na łonie natury wpłynie korzystnie nie tylko na nasze zdrowie fizyczne ale też psychiczne.

fotoZOBACZ ZDJĘCIA...