Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Rozpoczynający się tydzień będzie obfitował w różnorodne wydarzenia o zasięgu europejskim i ogólnoświatowym, w które nasza szkoła też się włączy.

Są to między innymi:

  1. Europejski Tydzień Mózgu (próbujący odpowiedzieć na pytania, jak dbać o nasz mózg, by jak najdłużej był sprawny). Można trenować swój mózg np. poprzez czytanie książek – BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA!
  2. Dzień Recyklingu – 18.03. - podkreślający ważną rolę podejmowania działań mających chronić środowisko przed degradacją/zanieczyszczaniem.
  3. Światowy Tydzień Pieniądza (Global Money Week), który promuje wysiłki mające na celu poprawę wiedzy finansowej młodych ludzi. Ostatecznym celem kampanii jest zapewnienie wszystkim dzieciom i młodym ludziom dostępu do wysokiej jakości edukacji finansowej, poznania zagadnień pieniężnych i umiejętności podejmowania mądrych decyzji finansowych, które mogą poprawić ich przyszłą odporność finansową i dobrobyt finansowy. W ciągu 11 edycji, począwszy od 2012 roku, kampania dotarła do ponad 60 milionów dzieci i młodzieży w 176 krajach świata. Temat 12 edycji GMW2024 brzmi: „Chroń swoje pieniądze, zabezpiecz swoją przyszłość” i koncentruje się na bezpiecznym zarządzaniu pieniędzmi oraz podkreśla znaczenie odpowiedzialnego i świadomego podejścia do finansów osobistych, poprzez świadomość potencjalnych zagrożeń w sektorze finansowym i ochronę ciężko zarobionych pieniędzy pieniądze. Ofiarami oszustw i oszustw finansowych szczególnie narażeni są młodzi ludzie ze względu na ich ograniczoną wiedzę i doświadczenie w zakresie finansów. W związku z obchodami Światowego Tygodnia Pieniądza biblioteka ogłasza szkolny konkurs „finansowy” (szczegóły m.in. przy pokoju nauczycielskim).
  4. Międzynarodowy Dzień Szczęścia – 20.03. - ważny ze względu na nasze zdrowie psychiczne i emocje, które nam towarzyszą w różnych sytuacjach. W tym dniu zaczyna się też astronomiczna WIOSNA, dlatego zachęcamy społeczność szkolną, by w środę ubrać się w jak najbardziej kolorowe stroje, poprawiające nastrój.
  5. Światowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową i Światowy Dzień Osóbz Zespołem Downa, nazywany też inaczej „dniem kolorowych skarpetek” – 21.03. – ta data nie jest przypadkowa - nawiązuje bowiem do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetkinie do pary. Dlatego zachęcamy, by właśnie w czwartek założyć 2 skarpetki różnych kolorów (zrobić zdjęcie i zamieścić na padlecie, do którego link będzie podany przez e-dziennik)
  6. Światowy Dzień Wody pod hasłem: „Woda dla pokoju” i Dzień Ochrony Bałtyku – 22.03. Warto zapoznać się z informacjami, dotyczącymi zasobów wodnych i ich zużywania, zamieszczonymi m.in. na sztaludze przy pokoju nauczycielskim oraz podejmować działania na rzecz oszczędzania wody.

Różnokolorowa, radosna ŚRODA,

CZWARTEK – kolorowe skarpetki nie do pary,

PIĄTEK – ubieramy się na niebiesko.


Zapraszamy do działania!