Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

akt0161 2018

W nagrodę za udział w audycji z okazji Święta Babci i Święta Dziadka, dnia 31 stycznia br. grupa uczniów klasy 4a,4c i 5c wraz z p. Bielanowską i p. Piskorz została zaproszona do naszej lokalnej rozgłośni radiowej, aby bliżej poznać pracę radiowca.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy niezwykle serdecznie powitani przez p. Klaudię Szczęśniak, która nagrywała naszą audycję radiową. Następnie trafiliśmy pod profesjonalną opiekę p. Magdaleny Borowskiej. To właśnie ona została naszym przewodnikiem.

I tak zaczęła się niezwykle fascynująca i pouczająca wędrówka po pomieszczeniach Radia Gniezno. Na początku z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wprowadzenia pani Magdy w tematykę radiową, czyli wykładu o tym jak przygotowuje się tzw. „listę emisyjną” składającą się z piosenek i komunikatów. Każdy mógł w tym momencie zajrzeć do komputera i powiedzieć kilka słów do mikrofonu.

Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie studiów emisyjnych i nagraniowych. Właśnie te pomieszczenia wzbudziły nasze największe zainteresowanie.Zaskoczyły nas wygłuszone ściany oraz wyposażenie w profesjonalny sprzęt. W pewnej chwili pani poprosiła nas o wyłączenie telefonów i zachowanie bezwzględnej ciszy. Ku wielkiemu zaskoczeniu wprowadziła nas do studia głównego, skąd program Radia Gniezno nadawany jest na żywo. Pobyt w tym pomieszczeniu wzbudził wiele emocji. Zobaczyliśmy za konsoletą pana, którego znamy wyłącznie z głosu oraz z anteny. Gdy weszliśmy do studia emisyjnego,musieliśmy zachować bezwzględną ciszę, bo akurat czytany był serwis pogody. Wizyta w tej części radia była najbardziej fascynująca, ale niestety, krótka. Po kilku minutach ruszyliśmy dalej, aby nie rozpraszać prowadzącego program.

Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy, było pomieszczenie pełne płyt, mikrofonów i komputera. Tutaj czyta się komunikaty radiowe, prowadzi audycje i wywiady . Jest to niewielki pokoik oddzielony szybą od studia emisyjnego.

Na zakończenie naszej wizyty weszliśmy piętro wyżej, aby zwiedzić redakcję naszej lokalnej gazety PRZEMIANY NA SZLAKU PIASTOWSKIM. Byliśmy najpierw w sekretariacie, a następnie omijając cichutko kilka pokoi dziennikarzy, trafiliśmy do sali konferencyjnej, gdzie zbiera się cały zespół redakcyjny. Tam mogliśmy przejrzeć najstarsze nawet egzemplarze gazety i starą maszynę do pisania. To było naprawdę niezwykłe doświadczenie, jakbyśmy wybrali się w podróż w nieznaną nam przeszłość .

Wizyta w rozgłośni bardzo nam się podobała. Cieszymy się, że mogliśmy zobaczyć to, co na co dzień jest niedostępne. Teraz już wiemy, że program radiowy, to nie tylko głos, który słyszymy na antenie, a nad materiałem, który możemy usłyszeć z naszych odbiorników radiowych pracuje większy zespół ludzi.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i wszystkim Pracownikom Radia, a w szczególności pani Klaudii i pani Magdzie za niezwykle serdeczne i profesjonalne przyjęcie. Mamy nadzieję, że jest to dopiero początek naszej współpracy.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...