Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

W klasie 1b kolorowo, pachnąco i smacznie od kolorowych darów z ogrodu i sadu.

Przeprowadzono zajęcia o owocach, podczas których dzieci nauczyły się je rozpoznawać (zmysłami: wzroku, dotyku, smaku) zapoznały się z grupami kolorystycznymi, a także jaką wartość odżywczą oraz jaką odgrywają rolę w ich codziennej diecie.

Owoce stanowią bardzo istotny element diety dzieci i odgrywają bardzo dużą rolę w ich prawidłowym rozwoju. Dostarczają organizmowi bardzo wielu witamin, składników mineralnych oraz znaczne ilości błonnika. Dzięki tym składnikom, chronią dzieci przed wieloma chorobami.

Pierwszaki zostały zachęcone do codziennego jedzenia owoców i same przygotowały pyszne smakołyki, sami popatrzcie.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...