Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

REGIONALNA KONFERENCJA ETWINNIG
"Nowoczesne technologie we współpracy Międzynarodowej" 
ŁÓDŹ 2019

We wtorek, 24 września br. nauczycielki z naszej szkoły - p. Monika Majchrzak i p. Marta Skrzydlewska-Korpik wzięły udział w regionalnej konferencji eTwinning w Łodzi.

W trakcie wydarzenia uczestniczyłyśmy w prezentacji programu eTwinning oraz zapoznałyśmy się z przykładami dobrych praktyk, dzięki którym odświeżyłyśmy swoją wiedzę na temat tworzenia projektów międzynarodowych i poznałyśmy nowe techniki prezentowania materiałów projektowych. Najciekawszym elementem kongresu był udział w trzech warsztatach tematycznych.

W trakcie pierwszego warsztatu “Narzędzia eTwinning", dowiedziałyśmy się jak stworzyć swój atrakcyjnych dla odbiorców z całego świata profil w programie, jak pozyskiwać kontakty zagraniczne, organizować wydarzenia i tworzyć projekty międzynarodowe z partnerami z całego świata. Na warsztacie “Robotyka z eTwinning “ poznałyśmy różnorodne formy programowania i wykorzystania robotów na zajęciach z języka obcego.

Było to dla nas niezwykłe doświadczenie, gdyż same mogłyśmy stworzyć własny program i zaprogramować robota tak, aby wykonywał zadania według naszych wskazówek.

Niezwykle inspirujące były również ostatnie warsztaty “Narzędzia TIK w projektach szkolnych”, w trakcie których poznałyśmy wiele różnego typu programów komputerowych, dzięki którym można tworzyć quizy, prezentacje, gry interaktywne oraz komiksy i książki.

Zdobyta wiedza pozwoli nam w twórczy i nowoczesny sposób przygotowywać lekcje języka angielskiego oraz ciekawie i innowacyjnie stworzyć i zrealizować projekt międzynarodowy na platformie eTwinning.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...