Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
W RAMACH COROCZNEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH W SP5

W czwartek, 26 września br. cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 wzięła udział w Europejskim Dniu Języków, zorganizowanym przez językowców: p. Monikę Majchrzak, p. Karolinę Starczewską, p. Martę Skrzydlewską-Korpik i p. Józefinę Sławińską w ramach Dnia Języków Obcych.

Przygotowania do obchodów tego dnia trwały dwa tygodnie. Uczniowie na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego tworzyli prezentacje w formie plakatów przedstawiające wybrane przez siebie słowa w różnych językach europejskich, które ozdobiły szkolne korytarze.

Mogliśmy również poznać tradycje i proste słowa w różnych językach oglądając prezentacje multimedialne przygotowane przez naszych uczniów, pochodzących min. z Ukrainy, Francji, Bułgarii, a nawet z Afganistanu. Uczniowie kl 7 i 8 przygotowali i zaprezentowali prezentacje multimedialne nt. krajów niemieckojęzycznych: Niemcy, Austria, Szwajcaria oraz Lichtenstein.

Uczniowie brali również udział w różnego typu mini konkursach i quizach językowych. Uczniowie klas ósmych brali udział w Turnieju wiedzy realioznawczej "Du bist dran! Wer ist am bestem".

Najmłodsi przedstawiciele naszej społeczności przygotowali kolorowe opaski na głowę z powitaniami w różnych językach europejskich i kolorowe flagi.

Audycję o Europejskim Dniu Języków przygotowali uczniowie klasy VII b pod kierunkiem p. Moniki Majchrzak.

W tym dniu mogliśmy również obejrzeć stoisko z symbolami i pamiątkami z różnych krajów europejskich oraz wziąć udział w degustacji europejskich potraw. W salach lekcyjnych pojawiły się również piękne, kolorowe gazetki tematyczne.

Najciekawsze gazetki przygotowały klasy: 8a, 5a i 3a.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...