Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W GNIEŹNIE

Pierwszy piątek października, czyli 4.10.2019 był wyjątkowy dla wszystkich matematyków.
W tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Główne motto brzmiało:

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Głównym celem akcji jest propagowanie uczenia się matematyki poprzez zabawę. Dla uczniów naszej szkoły była to świetna okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole w tym dniu odbyły się liczne konkursy, gry i zabawy z matematyką w tle. Uczniowie klasy 5a oraz 5c przygotowali plakaty z wierszykami i rymowankami utrwalające tabliczkę mnożenia.

Dodatkowo, młodsi sprawdzali wiedzę swoich starszych kolegów. Zamieniając się rolami z dorosłymi, stając się „egzaminatorami” i podczas krótkich testów z tabliczki mnożenia przepytywali starszych od siebie. Każda osoba, która poprawnie odpowiedziała na pięć wylosowanych pytań, zdobyła tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dorośli mogli wykazać się znajomością trudnych przypadków mnożenia. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...