Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

W dniu 23 października 2019 r. naszą szkołę odwiedziła dietetyczka pani Daria Marciniak, która prowadzi Poradnię Dietetyczną przy ulicy Chudoby 16 w Gnieźnie.

Odwiedziny Pani Dietetyk były jednym z elementów realizowanego przez nauczycieli świetlicy i pedagoga projektu „Stop uzależnieniom!”, który nawiązuje do priorytetu polityki oświatowej MEN na bieżący rok szkolny.

Pani Daria przeprowadziła zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania dla klas pierwszych i drugich. Dzieci dowiedziały się co należy jeść, aby dostarczyć organizmowi potrzebnych składników odżywczych i witamin, poznały zasady zdrowego komponowania posiłków oraz sprawdziły jaka jest zawartość cukru w popularnych sokach i napojach. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali również dużo pytań związanych z ich codzienną dietą.

 fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...