Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

W dniu 28.10.2019 r. doszło do spotkania uczniów klasy 5a z p. Ryszardem Grajkiem, który nie tylko pisze wiersze, ale także organizuje w Czechowicach - Dziedzicach Salony Poezji oraz Festiwale Poezji Słowiańskiej.

Pan Ryszard przedstawił uczniom pokrótce historię swojego życia. Mówił o tym, co jest jego inspiracją i odpowiedział na szereg pytań, które zadawali mu uczniowie. Niektóre z jego wierszy zostały głośno odczytane i zinterpretowane przez samego autora. Natomiast uczniowie dokonali interpretacji plastycznej jednego wybranego wiersza „Z powrotem” z tomiku poety „Jeszcze nie plon”.

Spotkanie to miało na celu również uświadomienie uczniom, iż każdy może spróbować swoich sił w poezji, jeśli tylko posiada ku temu predyspozycje. Okazało się, że w klasie są uczennice tworzące swoją poezję. Pan Grajek szczególnie zachwycił się wierszem Amelki Nowakowskiej, której podarował swój tomik wierszy z dołączoną dedykacją. Na zakończenie spotkania wykonano kilka zdjęć z p. Grajkiem. Także uczniowie zostali obdarowani pamiątkowymi autografami. Wychowawca, p. Wioletta Smaglewska, wspólnie z całą klasą 5a serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji spotkania p. Annie Grajek.

Wszyscy uczestnicy tych zajęć mają także nadzieję, że p. Ryszard jeszcze zawita w mury naszej szkoły z nowym tomikiem poezji.

fotoZobacz FOTOGRAFIE...