Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

W listopadzie w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Starym Ratuszu odbywały się zajęcia "Charlie i początki kina". Warsztaty inspirowane początkami kinematografii.

W trakcie warsztatu uczestnicy zobaczyli fragmenty filmów najstarszych – ikon początków kinematografii oraz poznali jednego z najsłynniejszych aktorów filmu niemego - Charliego Chaplina. W czasach gdy trudności techniczne nie pozwalały połączyć obrazu i dźwięku, ważne były umiejętności aktorskie, pozwalające wyrazić ciałem, gestem i mimiką twarzy emocje filmowych bohaterów. W trakcie warsztatów uczestnicy mogli sprawdzić na sobie możliwości autoekspresji, podczas zabaw animacyjnych z rekwizytami takimi jak wąsy, melonik i laseczka – nieodzownych filmowych atrybutów Charliego.

Uczniowie naszej szkoły okazali się świetnymi aktorami kina niemego, co widać na zdjęciach.

Wyjścia na warsztaty klas 4-7 zorganizowała pani Magdalena Domagała

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...