Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Dnia 5 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 1a wybrali się na wycieczkę do Witkowa.

Pierwszym punktem programu były zabawy ruchowe w Sali Zabaw Superland.
Jak już dzieci były po rozgrzewce, udały się spacerkiem do Piekarni Glanc, gdzie przygotowano dla nich niezwykłe zajęcia. Przywitała je bardzo sympatyczna pani, która pokazała wszystkie pomieszczenia tego zakładu, a następnie omówiła poszczególne etapy wypieku pieczywa.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem przyglądali się olbrzymim piecom, maszynie wyrabiającej ciasto oraz magazynowi, w którym znajdowały się gigantyczne ilości worków z mąką.
Kolejnym i najbardziej wyczekiwanym momentem było samodzielne wykonanie pierniczków. Dzieci wykazały się tutaj niezwykłą inwencją i zaangażowaniem. Gdy ich „dzieła” znajdowały się w piecu, mali piekarze oczekując na końcowy efekt swej pracy, zostali poczęstowani kruchymi ciasteczkami i soczkiem.
Na pożegnanie każdy uczestnik wycieczki otrzymał woreczek swoich pierniczków i Dyplom Małego Piekarza.
Uczniowie wrócili do domów w radosnych nastrojach i wzbogaceni w nowe doświadczenia.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...