Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Dnia 7 grudnia 2019 roku chętni uczniowie klasy 4a wraz z opiekunką kółka turystycznego p. Grażyną Janowską-Marek wzięli udział w XI Rajdzie Mikołajkowym.

Siedmio kilometrowa trasa wiodła przez malownicze lasy i kończyła się w Gębarzewie. Na mecie oprócz ciepłego posiłku i dyplomu uczestnictwa czekało na nas wiele atrakcji m.in. pieczenie pierników i konkurs na najładniejszy piernik. W tych kulinarnych zmaganiach wygrał uczeń naszej szkoły Aleksander Świdziński, który zrobił piernik jedyny w swoim rodzaju bo miał kształt Gwiazdy Betlejemskiej. Trzecie miejsce zajął Nikodem Rybicki za piernik'' Śnieżynkę''.

Oprócz tego odbył się też konkurs na oryginalny strój Św. Mikołaja (II miejsce po raz kolejny zajął Aleksander Świdziński) i konkurs karaoke pięknych polskich kolęd. Poza tym przy kominku śpiewaliśmy najpopularniejsze kolędy i witaliśmy prawdziwego Świętego Mikołaja, z którym to robiliśmy sobie zdjęcia.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy pociągiem do Gniezna.

Czekamy na następny rajd bo nawet jesienna, deszczowa pogoda nas nie wystraszyła a jedynie zahartowała.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...